Adana'da Şantaj İki Ailenin de Hayatını Mahvetti Adana'da Şantaj İki Ailenin de Hayatını Mahvetti

Develi, saldırı sonrasında şu ifadeleri kullandı: "Eşim ve çocuklarımın yanında bana saldıran bu insanlar, kendini bilmezlerdir. Savunduğu dava ile hiçbir ilgisi olmayan Adana Ülkü Ocakları Başkanı ve ekibi, bu kutlu davayı lekeleyen kişilerdir ve onlarla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim."

Halk TV'den Mustafa Balcı'nın aktardığına göre, 15 Mayıs saat 11.00 civarında Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Cem Tutsoy, yanında dört kişi ile birlikte Zafer Partisi Sarıçam Belediye Başkan Adayı Ali Develi'nin bulunduğu berbere geldi. Berber dükkanına giren dört kişi, Develi'yi dükkanın dışına çağırdı ve etrafında bir çember oluşturarak saldırdı. Tutsoy, Develi'ye, 31 Mart seçimleri öncesinde MHP'li Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ aleyhinde yaptığı paylaşımları gerekçe göstererek tokat attı. Ardından diğer kişiler Develi'ye yumruk ve tekme darbeleriyle saldırdı. Olaya tanık olan Develi'nin 16 yaşındaki oğlu ve eşi müdahale etmeye çalıştı. Ancak saldırganlar, küfürler ve tehditlerle saldırılarını sürdürdü. Tutsoy'un yanındaki kişilerden biri, Develi'ye "Seni Adana'da yaşatmayacağız, seni ben vurup öldüreceğim" diye bağırdı.

Develi: Kanımın Son Damlasına Kadar Mücadele Edeceğim

Develi, Facebook hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti: "Eşim ve çocuklarımın önünde beni sırtlan gibi saldıran bu kişiler, kendilerini bilmezlerdir. Adana Ülkü Ocakları Başkanı ve ekibi, savunduğum dava ile hiçbir ilgileri olmayan bir grubu temsil ediyorlar ve bu kutsal davayı lekeleyen bir topluluktur. Onlarla mücadeleme, son damlasına kadar devam edeceğim."