10 saat önce Adana Haberleri

Adana'nın Seyhan ilçesinde bir gencin tabancayla öldürülmesi olayıyla ilgili olarak, 1'i firari 3'ü tutuklu olmak üzere 5 sanık hakkında "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis ve "ruhsatsız silah taşıma" suçundan 1 ila 3 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

10 saat önce Dünya

ABD Kongresi'nde, Gazze'deki saldırılarda binlerce sivilin ölümüne dair yanlış bilgiler veren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, büyük bir alkışla karşılandı.

18 saat önce Gündem

Son yıllarda sigorta sektöründe büyük atılımlar yapan Panda Sigorta, 2024 yılı ilk yarısında 2023 yılına oranla %1700 büyüme kaydederek sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

1 gün önce Gündem

Mide küçültme ameliyatı, obezite ile mücadelede kullanılan cerrahi bir yöntemdir.

1 gün önce Ekonomi

Merkez Bankası, temmuz ayındaki toplantısında politika faizini yine yüzde 50 seviyesinde sabit bıraktı. Karar metninde sıkı para politikasının sürdürüleceği vurgulanırken, ekonomistler ağustos ve eylül aylarındaki enflasyon oranlarının faiz oranlarının geleceği konusunda belirleyici olacağını ve ilk faiz indiriminin son çeyrekte gerçekleşmesini beklediklerini ifade ediyorlar.

1 gün önce Gündem

Sahipsiz hayvanlarla ilgili düzenlemeleri içeren Hayvanları Koruma Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu tarafından onaylandı.

2 gün önce Adana Haberleri

Adana'da bir barda, "Garson bakar mısın?" sözleriyle başlayan tartışma sonucunda İsmail Ceylan'ın öldürülmesiyle ilgili davada karar verildi. Eyüp Yıldızoğlu, Murtaza Caner Şirin ve Faruk Şahin, olayın haksız tahrik altında gerçekleştiği gerekçesiyle 18'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklardan Osman Sonar ise delil yetersizliği nedeniyle beraat etti.

2 gün önce Dünya

Joe Biden, ABD seçimlerinin gidişatını köklü bir şekilde değiştirdi. Haftalarca Demokrat Parti'nin başkan adayı olarak kalacağını belirttikten sonra, baskılara dayanamayarak yarıştan çekilme kararı aldı.

3 gün önce Teknoloji

Google Haritalar, uzun zamandır yurt dışında mevcut olan radar uyarı özelliğini nihayet Türkiye'deki kullanıcıların hizmetine açtı.

3 gün önce Sağlık

İstanbul'da yaşayan 4 yaşındaki Abdullah Majzoub, henüz bir yaşındayken öksürük şikayetiyle hastaneye götürüldü. Abdullah, üç yıl boyunca zatürre ve astım tedavisi görürken, nefes borusunda bir karpuz çekirdeğinin kaldığı anlaşıldı.