31 Mart yerel seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK), yapılan itirazları değerlendirerek üç ilçe ve dört beldede seçimlerin yenilenmesine karar vermişti. Bu doğrultuda, Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesi, Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesi ve Aksaray’ın Güzelyurt ilçelerinde seçimlerin yenilenmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Sivas’ın Güneykaya, Aksaray’ın Merkez ilçesine bağlı Sağlık, Tunceli’nin Akpazar ve Kırklareli’nin Büyükkarıştıran beldelerinde de seçimlerin tekrarlanacağını duyurdu. Kesin olmayan sonuçlara göre, bu ilçeler ve beldelerdeki sonuçlar şöyle:

Aksaray’ın Güzelyurt Belediyesi’ni AKP’li Ünal Demircioğlu kazandı. YSK, bu ilçede ‘kısıtlı seçmenler’in oy kullandığı gerekçesiyle seçimlerin yenilenmesini istemişti. 31 Mart seçimlerini İyi Parti’nin adayı Hazim Turan bir oy farkla önde tamamlamıştı.

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde seçimleri tekrar Dem Parti adayı Serhan Paydaş kazandı.

Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesinde yapılan yenileme seçimlerinde AKP’li Ali Aydın galip geldi. 31 Mart yerel seçimlerini burada CHP’li Zeynel Yıldırım kazanmıştı.

Adana Karpuzuna 'EURO 2024' Dopingi! 700 Bin Ton Rekolte Bekleniyor Adana Karpuzuna 'EURO 2024' Dopingi! 700 Bin Ton Rekolte Bekleniyor

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran beldesinde CHP’nin adayı Ertuğrul Çamlıca kazandı. Bu beldede seçimler ‘kısıtlı iki kişinin oy vermesi’ nedeniyle iptal edilmişti. 31 Mart’taki seçimleri DSP’nin adayı Hakan Karaman iki oy farkla kazanmıştı.

Aksaray’ın Merkez ilçesine bağlı Sağlık beldesinde seçimleri yine MHP’nin adayı Abdullah Tosun kazandı. Tosun, 31 Mart seçimlerini de önde tamamlamıştı.