Tekirdağ Şehir Hastanesi yatak kapasitesi 566'dır. Şehirde bulunan en büyük ve en geniş kapsamlı hastanesidir. Tek kişilik oda kapasitesi 158'dir. Çift kişilik oda sayısı ise 109'dur. Ameliyathanesi 18, yoğun bakım yatak sayısı ise 96'dır.

Şehir hastaneleri projesi içerisinde bulunan Tekirdağ Şehir Hastanesi, son teknolojik cihazları ile vatandaşlara hizmet sunuyor. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Tekirdağ Şehir Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. 124 poliklinik, 18 ameliyathane ve 102 yoğun bakım yatağı yer almaktadır. Toplam da ise 566 yatak kapasitesine sahiptir. Son derece teknolojik cihazlar ile vatandaşlara yüksek kalitede hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda Yunanistan ve Bulgaristan'ı da içine alacak şekilde Trakya'nın en gelişmiş sağlık tesisi olarak ön plana çıkıyor. Bu hastanede bulunan 566 yatak sayısından 464'ü genel hastane yatak kapasitesi olarak ayrılmıştır. Ayrıca iki oda yanık birimi için 8 mahkum odası bulunmaktadır.

Hastane de bulunan bölümlerden biri olan Kadın Doğum için randevu almak oldukça basittir. MHRS sistemine giriş yaparak online olarak randevu oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda 182 randevu merkezini arayarak T. C kimlik kartınız ile randevu oluşturabilirsiniz. Hastane alanında 1 km'lik bisiklet yolu ve helikopter pisti bulunmaktadır. Aynı zamanda hastanede ücretsiz vale hizmeti verilmektedir.

Tekirdağ Şehir Hastanesi Kadın Doğum Doktorları

§  Bülent Elveren

§  Çetin Kirezli

§  Gözde Demirezen

§  Hatice Barın Elveren

§  Murat Hoşgören

§  Neslihan Gezer Kan

§  Simge Faydalı

Yukarıda yer alan kadın doğum hekimleri'nin birinden randevu alarak muayene için gidebilirsiniz. Tüm hastane doktorları son derece başarılı hekimlerden oluşmaktadır. Kadın Doğumdan randevu alırken muayene olacağınızı da belirtmeniz gerekiyor. Hastanede bu bölümde hem kadın hem de erkek doktorlar bulunuyor.