Tayyar ve Özlem Öz çifti yanıltıcı reklam sebebi ile 550 bin TL ceza aldı. Gösterişli yaşamları ile tanınan Dilan ve Engin Polat'ın 5 Kasım 2023'te tutuklanmasından sonra benzer içerikler paylaşan Özlem ve Tayyar Öz çifti hakkında 5 farklı suçtan soruşturma başlatılmıştı. Çift, hiç beklemediği bir yerden ceza aldı.

Show haberin yaptığı habere göre MASAK tarafından incelenen ve haklarında 5 farklı suçtan soruşturma süren Tayyar Öz ve Özlem Öz çifti, yanıltıcı reklam nedeni ile 550 bin TL cezaya çarptırıldı. Özlem Öz'ün doktorun yapması gereken işlemleri güzellik merkezlerinde yaptığına dair tanıtım yapması nedeniyle ceza aldığı belirtildi.

Ne Olmuştu?

Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti, sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlardan ve gösterişli yaşamlarından dolayı Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında beş farklı suçtan soruşturma başlatılarak yurt dışı yasağı konulmuştu. Aynı zamanda fenomen Özlem Öz ve eşi Tayyar Öz'ün bütün mal varlıklarına da el konulmuştu. Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının gösterişli yaşamlarından dolayı Özlem ve Tayyar Öz çifti de gündemde yerini almıştı.

20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu 20 Bin Öğretmen Ataması İçin Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı onayı olmadan çiftin ürün sattığı, FETÖ ile bağlantısı oldukları ve soy isimlerini de değiştirdikleri öngörülmüştü. Konu ile ilgili açıklama yapan çift, insanların duydukları şeylere inanmamalarını, adaletin sağlanacağını ve birileri ile aynı kefeye koymamaları gerektiğini belirtmişti.

Çift, Macunla İlgili Sadece Reklam Cezası Aldıklarını Açıkladılar

Çocuklar için sattıkları macunun merdiven altı bir fabrikada üretildiğini ve içeriğinden kaynaklı ceza aldıkları iddia edilen Özlem Öz ve Tayyar Öz çifti, macunun içeriği ile ilgili alınan bir ceza olmadığını ve macunu kendi çocuklarına her gün yedirdiklerini söyleyerek, 6 ile 7 ay önce Rekabet Kurulu'nun rakip şirketinin şikayeti üstüne öngörülen bir para cezası bulunduğunu belirtti.

Özlem Öz ve Tayyar Öz Çifti, FETÖ İddiasını Yalanladı

Çiftin önceki soy isimlerinin Özsefil olduğunu ve beğenmedikleri gerekçesi ile soy isimlerini değiştirdiklerini, haklarında FETÖ'den ihraç edildikleri iddiası için çift, açıklama yaparak FETÖ olaylarının 2016 senesinde patlak verdiğini ve 2016 senesinde Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor olduğunu söyleyerek gece gündüz bir sürü ameliyat yaptığını belirtti. Tayyar Öz ve Özlem Öz çifti, konu ile alakalı yapılan bütün haberlerin karalama yalan ve iftira üzerine kurulu olduğunu vurguladılar.