Çocuk sahibi olmayan çiftlerin hem erkek hem de kadın faktörleri oldukça önemlidir. Erkeklerde sperm testi yapılması, gerekli tedaviye başlanması için yol gösterici olacaktır. Sperm sayısı birçok nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra sperm testi sayesinde kişilerin sperm kalitesine de bakılmaktadır. Bu şekilde kişiler için gerekli tedaviler uygulanmaktadır.

Sperm Testi Nedir?

Erkeklerin üreme potansiyelini incelemek amacıyla yapılan mikroskobik incelemelere sperm testi denmektedir. Çocuk sahibi olamayan kişilerin en büyük endişesi olan kısırlıkta sperm testi sayesinde öğrenilmektedir. Kısırlık, toplumda her 6 – 7 çiftten birinde görülen bir sağlık sorunudur. Bu nedenle sperm testi oldukça önemli bir testtir.

Sperm Testi Neden Yapılır?

Sperm testi, çoğunlukla eşlerin herhangi bir korunma yöntemi olmadan ve düzenli olarak ilişki yaşamasına rağmen 1 yıl boyunca gebelik gerçekleşmemesi durumunda uygulanan bir işlemdir. Yapılan sperm testi ile bu sorunun nedeni araştırılmaktadır. Günümüzde geç yaşlarda evlilik ile beraber çocuk yapma yaşı da artmaktadır. Hamilelik ile ilgili bir sorun tespit edildiğinde eşlerin birlikte muayeneye gitmesi gerekir.

Sperm Testi Neden İstenir?

Bu test, bir yıllık düzenli ilişkiye rağmen çocuk sahibi olmayan çitlerden istenmektedir. Yapılan sperm testi ile çiftlerdeki sperm kalitesi ve sayısı değerlendirilmektedir. Üreme organları detaylı bir şekilde muayene edilmektedir. Ayrıca bu test ile cinsel yolla bulaşan hastalıklarda araştırılmaktadır.

Ultrason Testi Nedir?

Ultrason testinde, yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak iç organlar görüntülenmektedir. Ultrason vücudun birçok bölgesine uygulanabilmektedir ve uygulandığı yere göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu işlemin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmadığı için özellikle gebelik süreçlerinde çok sık tercih edilmektedir. Ultrason ile anne karnındaki bebeklerin gelişimi izlenmektedir.

Ultrason Testi Kimler için Uygundur?

Ultrason gebelik sürecinin yanı sıra şişme, ağrı ve enfeksiyon gibi durumların araştırılması içinde kullanılmaktadır. Bu seçeneklerin her birinde işlem farklı yerlere uygulanmaktadır ve uygulama yapılacak alana göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Ultrason ile mesane, dalak, safra kesesi, karaciğer, böbrekler ve pankreas gibi iç organlarda kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir. 

Ultrason Yöntemleri Nelerdir?

Ultrason, kadınlarda ve erkeklerde birçok farklı hastalık için kullanılmaktadır. Kullanılacağı yere göre ultrason fiyatları değişiklik göstermektedir. Genel olarak gebelik süreçlerinde kullanılsa da diğer yöntemleri ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

1.      Transvajinal ultrason,

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru

2.      Pelvik ultrason,

3.      Abdominal ultrason,

4.      Meme ultrasonu,

5.      Ekokardiyografi,

6.      Tiroit ultrasonu,

7.      Beyin ultrasonu,

8.      Transrektal ultrason,

9.      Renkli doppler ultrason.

Check Up Nedir?

Check up, büyük çapta yapılan bir sağlık taramasıdır ve bu sağlık taraması sırasında kişilerin her şeyi kontrol edilmektedir. Hekiminiz sizin yaşınız, cinsiyetiniz ve hastalıklarınıza göre bir paket oluşturacaktır ve eklenen testlere göre check up fiyatları değişiklik gösterecektir. İşlem sonunda hastalıklarınızın durumunu, genel sağlığınızı nasıl olduğunu, tedavilerinizi ve ekstra bir hastalığınızın olup olmadığını hekiminizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Check Up Paket Fiyatları

Check up bir sağlık taramasıdır ve bu sağlık taraması ile kişilerde mevcut olan hastalıkların durumu takip edilmektedir ve bilinmeyen hastalıklar teşhis edilmektedir. Check up işlemlerinin farklı paketleri bulunmaktadır ve paket içeriğine göre check up fiyatları değişiklik göstermektedir.

Bunun yanı sıra check up ile yapılan testlerde kişilerin gelecekteki hastalıkları ve sağlık sorunları da teşhis edilmektedir. Hekimin isteklerine göre testler eklenmektedir ve eklenen testlere göre check up fiyatları değişmektedir. Herkese aynı testler ya da teknikler uygulanmamaktadır.