Samsun Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

Herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşıldığında hastaneden doktor muayenesi alabilmek için birden çok yol mevcuttur. Samsun şehir hastanesinden randevu alınmak istendiği takdirde ilgili branşın doktoru, randevu günü ve saati de seçilebilmektedir.

Randevu Alma

Nasıl Randevu Alınır?

Hastalar öncelikle sağlık sorunlarıyla ilgili şikayetleri olduğunda hangi branştan randevu almaları gerektiğini belirlemelidir. MHRS üzerinden şikayetler girilerek olası tanı önerileri ve hastane randevusu da alabilirsiniz. Genel olarak hastane randevusu almak için 2 yol mevcuttur. Alo182 hattından ya da Merkezi hekim randevu sistemi üzerinden Samsun Şehir Hastanesi için randevu alınmaktadır.

ALO182 Hattı

MHRS üzerinden randevu almadan da Samsun Şehir Hastanesi randevusu almak mümkündür. 182 numaralı telefonu arayarak istediğimiz branşda, günü ve saati belirleyerek bir randevu alınabilmektedir. Kontrolleriniz için mevcut doktorunuzu da seçebilirsiniz. Hastane ve branş ismi verildiğinde boş randevuların bilgisi de verilmektedir.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)

Merkezi hekim randevu sisteminden randevu uygulamadan, internetten ya da e-devlet üzerinden alınabilmektedir. TC kimlik ile giriş yaptıktan sonra Samsun şehri ve Samsun şehir hastanesi seçilmelidir. Daha sonra ilgili branşın seçilmesi gerekmektedir.

Tercihe göre doktor, gün ve saat de seçilebilmektedir. Gerekli işaretlemeler yapıldıktan sonra boşta olan randevular ekrana gelecektir. Buradan uygun olan randevu seçilmeli ve randevu al seçeneğine tıklanmalıdır. Randevunuz SMS yoluyla ya da aranılarak hastaya hatırlatılacak olsa da aynı sistem üzerinden randevu zamanı kontrol edilebilmektedir.

Hatırlatma!

Alınan randevulara iptal edilmediği halde gidilmezse aynı branştan 15 gün süre boyunca bir daha randevu alınamamaktadır. Bu sebeple randevuya gidilmeyecekse iptal edilmesi unutulmamalıdır.