Sağlık Bakanlığı’nda hizmetler sınıfında görev yapan birçok personel bulunmaktadır. Bu personellerden biride temizlik görevlileridir. Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi maaşları 2024 birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Geçtiğimiz aylarda memur maaşlarına yapılan zamların ardından hizmetli olarak görev yapan 2023 personellerinin de maaşları artış göstermiştir. 2023 yılında en az lise mezunu olarak temizlik hizmeti veren görevlilerin maaşları 21,744 TL olarak bildirilmektedir. Ancak bu durum farklı kriterlere göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılı Ocak ayında yapılacak olan zamlar ile bu maaş miktarının 25.000 civarına çıkması beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığı Hastane Temizlik Görevlisi Maaşları

Sağlık Bakanlığı’nda temizlik görevlisi olarak çalışan kişilerin maaşları değişiklik göstermektedir. Hastane temizlik görevlisi maaşları, 2023 yılında yapılan zamlar ile 21.744 TL civarını bulmaktadır. 2024 yılının ilk aylarında yapılan maaş zamları ile temizlik görevlilerin maaşları 25.000 TL civarına gelecektir.

Maaş miktarları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Temizlik görevlisi maaşı ile çalışmak isteyen kişiler, Sağlık Bakanlığı’nın işçi alımı sürecinde başvuruda bulunabilmektedir. Bu başvurular İŞKUR üzerinden yapılmaktadır. Başvurulardan sonra açıklanan sonuca göre istenilen belgeleri toplayarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Doktoru

Temizlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alır?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 4D kapsamı ile çalışan temizlik görevlisi kişilerin aldığı maaşlar, belirli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu kriterler arasında günlük ücret, çalışma günü sayısı, tatil çalışmaları, ikramiye, tahakkuk tutarı ve tediye tutarı gibi birçok seçenek bulunmaktadır. 15 farklı kesinti kalemi uygulandıktan sonra ödenecek olan net tutar ortaya çıkmaktadır.

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımına başvuru yapmak isteyen kişiler bu isteklerini İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Bakanlıkta temizlik görevlisi olarak çalışmak isteyen kişiler, en yakın İŞKUR şubesine giderek başvuru yapabilmektedir.