Rize Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim  Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

Sağlık kontrolü olmak istendiğinde hastaneden randevu alınmalıdır. İstediğiniz hastane, gün, saat ve doktora randevu almak da mümkündür. Randevu almanın birden çok yolu mevcuttur. Doktor muayene randevusu merkezi hekim randevu sistemi üzerinden ya da 182 numaralı hat üzerinden alınmaktadır.

Randevu Alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile Randevu Nasıl Alınır?

Öncelikle şikayetlerin odağı olan branş belirlenmelidir. Daha sonra TC kimlik ve şifre ile MHRS’ye (Merkezi Hekim  Randevu Sistemi) giriş yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra şehir olarak Rize, hastane kısmı da Rize şehir hastanesi olarak seçilmelidir. Eğer spesifik olarak doktor, randevu gün ve saat tercihi yapılacaksa bu kısımlar da doldurulmalıdır. Herhangi bir zamanda randevu alınacaksa ara butonuna basılmalıdır.

Ekrana gelen boş randevu gün ve saatlerinden uygun olan seçilmelidir. Randevu vaktini ve yerini unutmamak için ekran kaydı alınabilir. Sistem üzerinden randevu kontrol edilmelidir. MHRS’ye siteden girilemediyse uygulamayı indirerek ya da e-devlet ile girmek mümkündür.

ALO182 ile Randevu Alma

Özellikle teknoloji ile arası olmayanların kullanacağı diğer bir yöntem 182 numaralı hat aranarak randevu alınmasıdır. Buradan da aynı şekilde hastane, branş bilgileri verildiğinde, hastaya müsait randevu vakitleri söylenecektir. Hasta müsaitlik durumuna göre bir vakti seçmelidir.

Randevu Alma ve Hatırlatma

Bazen yoğunluktan randevu almak zor olmaktadır. Yenilenen ve iptal edilen randevular düzenli olarak sistemde güncellenmektedir. Sabah saat 10.00’da güncellenen bu sistemden daha kolay randevu alabilirsiniz.

Randevuya gelinmeyeceği takdirde iptal edilmelidir. İptal edilmediği takdirde randevuya gidilmezse 15 gün boyunca aynı branştan başka randevu alınamamaktadır. Randevu zamanı SMS yoluyla ve aranılarak hatırlatılmaktadır.