Mersin şehir hastanesi kalp damar doktorları ve randevu alma sistemi ile ilgili adım adım bütün bilgileri aşağıdaki makaleyi okuyarak yapabilirsiniz.

Kalp Damar Hastalıkları Nelerdir?

Kalp damar hastalıkları kalbin normal fonksiyonunun bozulmasına bağlı olarak anormal bir durum sergilemesi ile karşımıza çıkan bozukluklardır. Kalp damar hastalıkları kalbin pompalanmasından, beslenmesinden kaynaklı ya da damardan tıkanıklık oluşmasından kaynaklı rahatsızlık olarak karşımıza çıkar.  Aritmi,  konjenital kalp yetmezliği, aterosklerozis, gibi hastalıklar ölüme kadar götürebilir. Sigara içmek hem akciğerleri hem de kalbin fonksiyonlarına zarar verebilir. Damarlarda birikim yaparak kan akış hızını azaltır. Böylelikle vücudun belli bölgelerinde besin alışverişinde anormal durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden sigaraya ne içmeye ne de sigara içilen yerde kalmamaya dikkat etmelisiniz.

İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru

Randevu Alma Nasıl Yapılır?

Kalp damar doktorlarından randevu alma yapabilmemiz için öncelikle randevu almanın bütün vatandaşların en temel haklarından biridir. Sağlık yardımı görmek veya sağlık hizmeti almak yediden yetmişe bütün insanların temel haklarından biridir. Bu insan herhangi bir rahatsızlığımız olduğunda sağlık bakanlığı bize sunduğu merkezi hekim randevu sistemi veya arayarak ulaşabildiğimiz 182 Nolu operatör hattı çok rahat bir şekilde arayıp istenilen saatte istenilen hekimle istenilen yerde randevusu oluşturup sıra beklemeden zaman kaybı oluşturmada muayenenizi olabilirsiniz. Mersin şehir hastanesinde Randevu aldıktan sonra tek yapmanız gereken 15 dakika önce polikliniğe başvurmanız ve girişinizin yapılmasıdır. Bunu yaptıktan sonra tek geriye kalan muayene olmanızdır. Ardından sonuçlarınız çıktığında sistemde kayıtlı numaranızdan SMS ile bilgilendirilirsiniz. Bu yüzden tahlillerim çıkmış mı diye hastaneye uğrayıp sıra beklemenize gerek yoktur. Ayrıca doktorunuzun yazdığı reçete numarası yine SMS olarak size gelir. İşte bu kadar basit sağlıklı günler.