Mersin Şehir Hastanesi'nin yapımı 3 yıl içerisinde tamamlanmıştır. Hastane'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'da katılmıştır. Hastane'nin 5 yıldızlı konforda olması oldukça dikkat çekiyor.

Mersin Şehir Hastanesi, 502 tek kişilik yataklı kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda hastane'nin her bir 33 m2 içerisinde tuvalet, banyo, refakatçi koltuğu, hasta yatağı ve televizyon bulunmaktadır. Güler yüzlü ve çalışkan hastane çalışanları vatandaşlara yüksek kalitede sağlık hizmeti sunuyor. Mersin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr.Bahar AYDINLI olarak bilinmektedir.

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat 2017 tarihinden bu yana hizmet vermektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en büyük projesinden biri olan "Şehir Hastaneleri" kapsamında kurulmuştur. Yüksek kalitede ve konforda hastalara ve refakatçilere hizmet verilmektedir. Aynı zamanda Mersin Şehir Hastanesi 15 Mayıs 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak akreditasyon almıştır. Dolayısı ile bu tarihten bu yana Mersin Şehir Eğitim Araştırma Hastanesi olarak kesintisiz hizmet vermektedir. Hastane bünyesinde pek çok bölümde hizmet verebilmektedir.

Mersin Şehir Hastanesi Kadın Doğum Doktorları

§  Ahmet Selçuk Oskay

§  Ali Yeşil

§  Aybike Tazegül

§  Aytekin Tokmak

§  Başar Dolmuş

§  Bayezit Ersoy

§  Çağdaş Mavigök

§  Erdal Özmen

§  Fatma Gürlek

§  Gamze Akdoğan

§  Hacer Macka Küçük

§  Hakan Özgönen

§  Hayri Gürbostan

§  İlknur Çam

§  Jale Arslan

§  Mehmet Kağıtçı

§  Mehmet Kaya

§  Mehmet Turgut

§  Mercan Aslan Çalış

§  Murat Sagün

§  Mustafa Katar

§  Mustafa Şiş

§  Mürşide Çevikoğlu Kıllı

§  Özde Sakarya

§  Pınar Avcı

§  Siyami Aksoy

§  Varol Gülseren

Mersin Şehir Hastanesi Randevu Alma

§  MHRS mobil uygulamasını indirerek kolaylıkla randevu oluşturabilirsiniz.

§  182'yi arayarak hastanemizde ilgili bölüm ve doktor için randevu oluşturabilirsiniz.

§  Üye olmadan E- devlet sitesine girişi yaparak, e-hizmetler → Sağlık Bakanlığı → MHRS randevu adımlarını takip ederek randevu oluşturabilirsiniz.

§  Hastane'nin web sitesinden ya da Google üzerinden www.mhrs.gov.tr web adresinden üye olarak randevu oluşturabilirsiniz.

§