Sağlık sektöründe çok önemli bir yere sahip olan şehir hastanelerinden biri ve uzman tedavi sistemleri ile Kütahya Şehir Hastanesi Doktorları olmaktadır.

Kütahya Şehir Hastanesi Doktorları kaliteli hizmetleri, profesyonel çalışmaları, ileri teknoloji ve konforu ile bölgenin en önemli sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Kütahya halkına son derece güvenilir sağlık hizmetlerinde bulunarak her konuda yardımcı olmaya çalışan personeli ile çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.

Kütahya Şehir Hastanesi Hakkında

Bölgenin en önemli hastanelerinden biri olan Kütahya Şehir Hastanesi 610 yatak kapasitesine sahip olup bunların 510 tane yatak genel hastane bünyesinde 100 tane yatak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi bünyesinde olacaktır. 200.987 metre kare arsa üzerinde yapımı devam etmekte olan şehir hastanesinin 2021 yılı sonunda açılması planlanmaktadır. Hastanenin 545 kapalı ve 305 açık otoparkı bulunmaktadır. Hastane odaları tek ve çift kişilik olarak kaliteden, konfordan ödün vermeden yapılmaktadır.

Kütahya Şehir Hastanesi Bölümleri

Teknolojik donanım ve profesyonel sağlık hizmetleri ile bölgenin en modern sağlık merkezlerinden biri olması için çalışmalarına devam edilen Kütahya Şehir Hastanesi bölümleri ile en güvenilir hizmetleri sunacaktır. Bu bölümler şunlardır;

v  79 yoğun bakım yatak sayısı,

v  5 yanık ünitesi,

v  15 yataklı diyaliz ünitesi,

v  20 tane ameliyathane,

v  14 tane kadın doğum ünitesi,

v  1 heliport alanı,

v  152 kişilik poliklinik odası,

v  408 normal yatak sayısı,

v  İyot tedavi alanı,

v  Taş kırma ünitesi,

v  Palyatif bakım alanı,

v  Tüp bebek merkezi,

v  Radyoterapi bölümleri bulunmaktadır.

Kütahya Şehir Hastanesi açılışı sonrasında tüm sağlık bölümleri büyük teknoloji ve uzmanlık teknikler ile yapımı tamamlanarak hizmete başlayacaktır. Tüm sağlık bölümlerinin yer aldığı hastane büyük hizmetler sunacaktır.