Tüm sağlık alanlarında hizmet veren Konya Karatay Şehir Hastanesi’nde istediğiniz poliklinikten ve istediğiniz doktordan çok kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Konya Karatay Şehir Hastanesi

5 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla hasta kabulüne başlayan Konya Karatay Şehir Hastanesi, toplamda 1250 adet yatakla ve alanında uzman doktor kadrosuyla hastalarına hizmet vermektedir. Konya Karatay Şehir Hastanesi, hem Konya için hem de çevre iller için önemli bir sağlık destekçisi olmaktadır. Geniş kapasitesiyle (1250 yatak, 380 poliklinik, 49 ameliyathane, 2923 adet otopark, 188 açık otopark, hava ambulansları için de helikopter pisti) her sağlık alanında hastalara kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca Konya Karatay Şehir Hastanesi, yaşadığımız zorlu pandemi sürecinde uzman doktor kadrosuyla ve tıbbi donanım ile hastalarına üstün hizmet sunmaktadır.

Randevu Alma Sistemi

Konya Karatay Şehir Hastanesi’nde 5 Ağustos 2020 itibarıyla hasta kabulü başlamıştır. İstediğiniz poliklinik ve istediğiniz doktordan çok kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz. Randevu alma iki şekilde yapılmaktadır. İlk olarak telefonla ALO182’yi arayarak randevu alabilirsiniz. İkinci olarak da internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr ve www.mhrs.gov.tr  sitelerinde çok kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi Nedir?

Hastanelerden tedavi amaçlı randevu alma sistemlerinden biri olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. MHRS en çok tercih edilen randevu sistemlerinden biri olmuştur. Tüm hastaneleri, poliklinikleri ve doktorları tek çatı altında toplayan MHRS; ALO182 çağrı merkezi, internet sitesi ve mobil uygulaması üzerinden hastalara hizmet vermektedir. MHRS’nin temel amacı, hastanede sıra bekleme süresini en aza indirmektir. Randevu sistemi hem hastalar için hem de doktorlar için büyük kolaylık sağlamakta ve tedavi sırasında oluşabilecek karışıklıkları önlemektedir.