Makalemize Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi nöroloji doktoru kim, nöroloji nedir ve hangi bölümlere bakar bu bölümlere bakacağız.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi nöroloji doktoru makalemizde ilk olarak bu hastane ile ilgili genel bilgi verelim. Konya Karatay Şehir Hastanesi son teknoloji ile donatılmış tam teşekküllü bir hastane ortamı olup, nörolog ile birlikte modern tıbbın potansiyelini hastalara hizmet vermek için kullanmaktayız. Modern ve ferah hastane binasında teknik tıbbi ekipman kullanılmaktadır. Konya Karatay Şehir Hastanesi uzmanlarından oluşan kadromuz, uzman doktorlar tarafından tedavi edilmektedir.

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru

Nöroloji Nedir?

Bu hastane ile ilgili genel bilgi verdikten sonra şimdi de nöroloji nedir? bunu açıklayalım. Nöroloji, beyin, beyin sapı, omurilik, kaslar ve sinir sistemi bozukluklarını inceleyen, teşhis eden ve tedavi eden bir tıp dalıdır. Nöroloji alanında çalışan doktorlara nörolog da denilmektedir. Nöbet, egzersiz, konuşma, görme, bilinç kaybı, yutma, nefes alma, öğrenme güçlüğü veya kafa travması gibi sorunlar yaşıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede bir nöroloğa görünmeniz zorunludur.

Nöroloji Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Nörolojiyi açıkladıktan sonra şimdi de nöroloji hastalığının belirtileri nelerdir bunu inceleyelim. baş ağrısı, başı dönmek, görme engelli, unutkanlık, uzuvlarda uyuşma, el sıkışmak senkop sırt ve boyun ağrısı, istemsiz hareketler, kasılmalar, daldırma saldırısı, yürüyüş bozukluğu, yüzde uyuşma ve deformasyon, asılı göz kapakları, uyku bozukluğu, davranış değişiklikleri gibi Bu belirtilerden bir veya daha fazlasını fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın.

Peki nöroloji hangi bölümlere bakmaktadır. Nöroloji, baş dönmesi, baş ağrılarına, krampalara, kas hatalıklarına, inmelere, unutkanlık ve buna sebebiyet veren hastalıklara (alzheimer gibi), sara hastalıklarına, felç hastalıklarına, uyku bozuklukları gibi bölümlere bakmaktadır.

Son olarak Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi nöroloji doktoru yapılan araştırmalara göre Uzm. Dr. Özgecan KAYA olarak bilinmektedir. Tabii yine de sizinde araştırmanızda fayda var.