Çeşitli sindirim sorunu rahatsızlığı yaşayan kişiler için, Konya Karatay şehir hastanesi en iyi gastroenteroloji doktoru tarafından tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Konya Karatay şehir hastanesi en iyi gastroenteroloji doktoru tarafından tanı ve tedavisi gerçekleştirilecek rahatsızlıklar, şu şekilde sıralanabilmektedir;

·         Yemek borusu rahatsızlıkları

·         Çeşitli mide hastalıkları

·         Bağırsağa bağlı gelişen hastalıklar

İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktoru

·         Karaciğer, safra kesesi ve pankreas ile ilgili rahatsızlıklar

Gastroenteroloji bilim dalı, ağız kısmından başlayarak sindirim sisteminin dahil olduğu bütün bölümleri kapsayan bir alandır. Bu noktada çalışma alanı oldukça geniş olmaktadır. Sindirim sistemi ile alâkalı ve bağlantılı olan rahatsızlıkların, tanı ve tedavisi gerçekleştirilir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Gastroenteroloji Doktoru Tanı Ve Tedavi Yöntemleri

Sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlık yaşayan kişiler, gastroenteroloji doktorundan randevu alarak, eski sağlığına kavuşabilme imkânı elde edebilirler. Doktorlar tarafından gerçekleştirilen muayene esnasında bazı tanı yöntemleri ve sonrasında tedaviler uygulanır. Gastroenteroloji doktoru tanı ve tedavi yöntemleri açıklanacak olursa; Rahatsızlıkların tanısını yapabilmek için genellikle endoskopi yöntemi kullanılır. Bu yöntem içerisinde mide için kullanılan işleme, gastroskopi adı verilir. Kalın bağırsak için kullanılan işleme ise, kolonoskopi denilmektedir. Bu işlemler kamera kullanılarak gerçekleştirilmektedir. İnce bir boruya kamera takılarak, hastanın vücuduna gönderilir ve bölgenin incelenmesi sağlanır.

Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Gastroenteroloji Doktoru Tanı Ve Tedavi Yöntemleri Ağrılı Mıdır?

Hastalarda meydana gelen şikâyetlerin giderilebilmesi ya da azaltılabilmesi için uygulanan işlemler ile ilgili, Gastroenteroloji doktoru tanı ve tedavi yöntemleri ağrılı mıdır sorusu akıllara getirilmektedir. Cevap verilecek olursa, endoskopi ya da kolonoskopi işlemleri uygulanırken hastaların ağrı veya acı duymaması için, sedasyon işlemi uygulaması gerçekleştirilir. Tüm bu işlemler, tıbbi cihazlar ile yapılmaktadır.