Konya ilindeki ya da farklı illerden gelen hastalar tarafından Konya Karatay şehir hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru hakkında araştırmalar gerçekleştirilmektedir.

Konya Karatay şehir hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru, fizik tedavi polikliniğinde ihtiyaç duyulan poliklinik muayenelerini gerçekleştirir. Ayrıca kalp ve sinir sistemi damarları üzerinde yer alan, fiziksel bozulmaları ve kas-iskelet sisteminde bulunan deformasyonlar ile ilgili teşhis yapmaktadır. Sonrasında ise uygun tedaviler ile hastaların eski sağlığına kavuşturabilmek için işlemler gerçekleştirir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Fizik Tedavi Doktoru Uygulama Alanı Nedir?

Fizik tedavi doktorları, hastalar için bazı fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu uygulamaların gerçekleştirildiği rahatsızlıklar açıklanacak olursa, şu şekilde sıralanabilir;

·         Metabolik kemik hastalıkları

·         Akut ve kronik ağrı tedavileri

·         Ortopedik rehabilitasyon ve spor yaralanmaları

·         Yanık sonrası rehabilitasyon

·         Kardiyak ve pediatrik rehabilitasyon

·         Geriatrik rehabilitasyon

·         Nörolojik ya da nöromuskulaer hastalıkların rehabilitasyonu

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Genel Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Genel Cerrahi Doktoru

·         Romatizmal rahatsızlıkların teşhisi, tedavisi ve takip edilmesi

·         Doğum ya da sonradan oluşan eklem, kemik deformasyonları

Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Fizik Tedavi Doktoru Uygulamaları Ağrılı Mıdır?

Tedavi için gidilen fizik tedavi doktorları tarafından gerçekleştirilen uygulamaların ağırlığı olup olmadığı da araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu noktada fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları esnasında genellikle acı ya da ağrı hissedilmez. Ancak eklem ya da kas rahatsızlığı yaşayan kişiler, bu uygulamalar gerçekleştirilirken hafif de olsa acı veya ağrı hissedebilir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Fizik Tedavi Doktoru Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

Seanslar halinde gerçekleştirilen fizik tedavi uygulamaları süresi,  hastaların durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle 15-20 seans olan bu tedaviler, ciddi rahatsızlığı olan kişilerde yıllarca sürebilmektedir.