Konya Karatay şehir hastanesi en iyi doktoru doğru beslenme programlarını hastaları için hazırlar. Sağlıklı yaşamak için mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

Konya Karatay şehir hastanesi en iyi doktoru gerekli beslenme programlarını hastaları için hazırlıyor. Sağlıklı beslenmek için birçok besine ihtiyacımız bulunur. Dengesiz ve sağlıksız beslenmek birçok rahatsızlıkla karşılaşmamıza neden olabilir.

Vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin eksikliği sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Dengesiz beslenmek ayrıca aşırı kilo ve organ yağlanmalarına neden olabilir. Sağlıklı ve dengeli beslemek için uzman bir diyetisyenden yardım almanız gerekir.

Diyet Nedir?

Sağlığınızı riske atmamanız için profesyonel diyetisyenler tarafından oluşturulan programlara diyet listeleri adı verilir. Diyet programları cinsiyet, yaş ve kilo kriterlerine göre hazırlanır. Yapılan hesaplama sonucunda ideal kilonuz belirlendikten sonra besinler hazırlanır. Konya Karatay Şehir Hastanesi diyetisyeni gerekli görmesi durumunda faklı tetkik ve tahliller isteyebilir. Bu noktada diyetisyeniniz ile sağlıklı bir şekilde iletişim kurmanız gerekir.

Diyetisyen Kime Denir?

Beslenme ve diyetetik bölümünden mezun olan kişilere diyetisyen adı verilir. Diyetisyenler ayrıca besinlerin insan vücudundaki etkilerini de incelemektedir. Besin analizlerini gerçekleştirerek hastalara en doğru diyet programlarını hazırlar.

Kişiye Özel Beslenme Planı

Başka kişilerin kullandığı diyet listeleri vücudunuz ihtiyacı olan besinlerden mahrum kalmanıza neden olabilir. Diyetlerin mutlaka profesyonel bir diyetisyen tarafından kişiye göre hazırlanması gerekir. Böylece sağlıklı bir şekilde kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Sağlığı Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Sağlığı Doktoru

Konya Şehir Hastanesi Beslenme Ve Diyetisyen Randevu Al

Konya Karatay Şehir Hastanesi diyetisyen randevu taleplerinizi oluşturarak sağlıklı bir hayat sürdürebilirsiniz. Randevu taleplerinizi ALO 182'i arayarak tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz mobil cihazlar üzerinden MRHS mobil uygulamasından da randevularınızı oluşturabilirsiniz. Dengeli ve sağlıklı beslenmek her insanın ihtiyaçlarından bir tanesidir. Profesyonel diyetisyenler tarafından oluşturulan beslenme programları sayesinde vücudun ihtiyacı olan tüm besinler alınır. Ayrıca gereksiz yağ depolanmasının da önüne geçilir.