Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk sağlığı doktoru doğumdan ergenliğe çocuklarda görülen hastalıkların tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk sağlığı doktoru çocuklar için koruyucu ve tıbbi bakım konusunda tüm uzmanlığı ile hareket eder. Temel görevleri arasında hastanın tıbbi öyküleri dinleme, tahlil sonuçlarını değerlendirme ve gerekli tedaviyi sunabilmektir. 0 - 18 yaş arasında bulunan çocukların yaşadıkları sorunlar pediatri hekimi tarafından takip edilir. Bu süreçte yapılan rutin muayenelerle beraber çocukların nörolojik ve psikolojik gelişimleri de takip edilir. Henüz iletişim becerisi gelişmemiş çocukların hastalıklarıyla ilgilenen hekimler onlar psikolojilerini göz önünde bulundurarak gerekli desteği sunar.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Hangi Eğitimi Alır?

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Enfeksiyon Doktoru İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Enfeksiyon Doktoru

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olmak için gerekli eğitimler şu şekildedir;

·         Tıp Fakültelerinden mezun olmak,

·         Tıpta Uzmanlık Sınavında Pediatri dalında ihtisas yapmak,

·         Mesleki unvana hak kazanmak.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

·         Çocuk cerrahisi,

·         Çocuk hematolojisi

·         Çocuk nefrolojisi

·         Çocuk immünolojisi,

·         Çocuk kardiyolojisi,

·         Çocuk nörolojisi,

·         Çocuk ve ergen psikiyatrisi

·         Çocuk onkolojisi,

·         Çocuk endokrinolojisi

Çocuk sağlığı ve hastalıkları tıp eğitiminden sonra pediatri bölümünde eğitim alır. Bu dalda uzmanlaşan pediatristler, ek eğitim sürecinden geçmektedir.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı Doktoru Randevu Al

Çocuk sağlığı doktorları geniş bir alanda hizmet vermektedir. Hekimler görevlerini titizlikle yaparak çocukları sağlığına kavuşturmak için çalışıyor. Konya Karatay Şehir Hastanesi çocuk sağlığı doktoru randevu taleplerinizi ALO 182 ya da www.mrhs.gov.tr adresinden iletebilirsiniz. Konya Karatay Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, deneyimli doktorlarıyla beraber çocuklar için özel tasarlanmış poliklinikte tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti verebiliyor. Ayrıca bu bölümde gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları da sunuluyor.