Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk kardiyolojisi doktoru çocuk kalp problemleriyle ilgilenir.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi çocuk kardiyolojisi doktoru anne karnındaki bebekteki kalp sorunları tespit eder ve tedaviye başlar. Çocuk kardiyolojisi, fetüsten 18 yaşındaki çocuklara kadar olan alanı ilgilendirir. Doktor çocuklarda ortaya çıkan kalp hastalıklarının tanı ve tedavisinde görev alır.  Son yıllarda çocuk ve gençlerde kalp sorunları her geçen gün artmaya devam ediyor. Çocuklarda kalp hastalıkları doğumsal ya da daha sonraki süreçlerde ortaya çıkabilir.

Çocuk Kardiyolojisi Bölümü’nde analiz ve efor testleri gerçekleştirilir. Her çocuğun yılda bir kez kalp kontrolü yaptırması gerekir. Doğuştan gelen kalp problemleri genetik ya da ilaç kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilir. Her yaşta kalp sorunları ortaya çıkabilir. Yenidoğan bebeklerde doğumsal kalp hastalıkları görülebilir. Bu yüzden kısa sürede tedavi gerçekleştirmek önemlidir.

Çocuk Kalp Hastalığı Belirtileri

Çocuk kalp hastalığı belirtileri arasında

·         Morarma,

İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Cam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Plastik Cerrahi Doktoru

·         Kilo alamama,

·         Gelişim problemi,

·         Sık nefes alma,

·         Göz kapaklarında şişme,

·         Solunum yolu enfeksiyonlarının sık olması,

·         Göğüs ağrısı

Çocuklarda görülen kalp hastalıkları çocuk kardiyoloji uzmanı tarafından klinik muayene sonrasında tedavi edilir. Anne ve babaların bebeklerin doğumdan sonra çocukların rutin kontrollerini yapmaları gerekir.

Pediatrik Kardiyoloji

Pediatrik Kardiyoloji Bölümü’nde, anne karnında bulunan bebeğin yaşadığı kalp probleminin tanı ve tedavisi, uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Kalp cerrahisi gerektiren durumlarda Konya Karatay Şehir Hastanesi’nden randevu talep edebilirsiniz.

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyolojisi Randevu Al

Konya Karatay Şehir Hastanesi çocuk kardiyolojisi doktoru doğumsal ya da sonradan meydana gelen kalp hastalığı sorunlarında çocuklara gerekli desteği verebiliyor. Randevu talep etmek için Alo 182 yada www.mrhs.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.