Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru lenfamatik organlar, kemik iliğinde oluşan hastalıklar için gerekli tedavi desteğini sunar.

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Enfeksiyon Doktoru İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Enfeksiyon Doktoru

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru hastalarının yanında oluyor. Hematoloji, kan ve kan hücrelerinde ortaya çıkan hastalıkların tedavisini gerçekleştiren bilim dalıdır. Kan yapıcı hücre ve organlarında meydana gelen hastalıklarla da hematoloji bölümü ilgilenir.

Hematoloji Nedir?

Hematoloji, kanda ortaya çıkabilecek hastalıkların yanı sıra kan yapıcı organlarda meydana gelen sorunlarla da ilgileniyor. Hematoloji, iç hastalıkları bölümünün yan dalıdır. Hastaya uygulanacak tedavi sonucunda görülebilecek psikolojik sorunlar için de destek alınmalıdır. Kemik iliği nakli, hematolojik hastalıkların bilinen en yaygın tedavilerinden bir tanesidir.

Kan, vücudun sağlıklı bir şekilde yaşam sürebilmesi için önemlidir. Kanda oluşabilecek rahatsızlıklar, vücutta hayati tehlike oluşturacak hastalıklar ortaya çıkarabilir.

Hematoloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Kan hücreleri ise kemik iliğinde bulunan kök hücrelerde üretilir. Vücudun yabancı organizmalara karşı savunan bu hücrelerde ortaya çıkan sorunlar kan hastalıkları olarak adlandırılır. Konya Karatay Şehir Hastanesi Hematoloji bölümünün ilgilendiği hastalıklardır;

·         Anemi,

·         Trombositopeni,

·         Lökopeni,

·         Hemolitik anemi,

·         Von Willebrand hastalığı,

·         Pıhtılaşma bozuklukları,

·         Akciğer tromboembolisi,

·         Lösemi, gibi hastalıkların tamamında tedavi desteği verilir.

Hematolojide en çok karşılaşılan problemler kansızlık, Akdeniz anemisi ve lösemidir. Gerekli testler üzerinden bulunan hastalıkların tanıları konur ve tedavi yöntemlerine başvurulur.

Hematolojik Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?

Her hastalığın kendine özel belirtileri yer almaktadır. Kan hastalıklarının belirtileri şu şekildedir;

·         Çabuk yorulma,

·         Sürekli enfeksiyon hastalıklarına yakalanma,

·         Kanamanın uzun süre durmaması,

·         Solunum yetmezliği,

·         Halsizlik ve yorgunluk hissi,

·         Pıhtılaşma güçlüğü

Konya Şehir Hastanesi Çocuk Hematolojisi Randevu Al

Konya Karatay Şehir Hastanesi beyin cerrahisi doktoru randevu işlemlerini telefon ya da internet üzerinden yapabilirsiniz. Alo 182 hattını arayarak T.C kimlik numaranız üzerinden talebinizi oluşturabilirsiniz. Hematoloji bölümü Konya Karatay Şehir Hastanesinde yer almaktadır.