Konya Karatay Şehir Hastanesi En İyi Beyin Cerrahisi Doktoru gerek yetişkinler gerekse de çocuk yaştaki hasta gruplarında görülen hastalıkların tedavisinde görev alır.

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru beyin ve omurilik dokusundan kaynaklanan tümörlerin tanı, teşhis ve tedavisini gerçekleştirilir.

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Cerrahisi İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Cerrahisi

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Beyin sinir cerrahisinin baktığı hastalıklar şu şekildedir;

·         Beyin damar hastalıkları,

·         Beyin tümörleri,

·         Beyin kanamaları,

·         İnme,

·         Omurga problemleri,

·         Travmalar,

Beyin ve Sinir Cerrahisi Hastalıkları Tanı ve Tedavisi

Hasta beyin cerrahisi bölümüne başvurduğu zaman doktor ilk olarak kişinin anamnezini alır ve ardından fizik muayenesini gerçekleştirir. Bulguların tam olarak değerlendirilmesi için radyolojik görüntüleme tetkiklerinden yararlanılır. Elde edilen bilgiler ışığında hastalığın tanısı koyulmaktadır. Beyin ve sinir cerrahisi bölümü birçok hastalıkla ilgilenmektedir. Cerrahi operasyonlar genel anestezi altında gerçekleştirilir. Bazı vakalarda uyanık cerrahi uygulaması yapılabilir. Hastada yaşam kalitesinin artırılması için diğer bölümlerle beraber çalışma yürütülür.

Beyin Cerrahında Olması Gereken Özellikler

·         Mikrocerrahi tekniklerini bilmeli,

·         Dikkat ve konsantrasyon sahibi olmalı,

·         Ekip çalışmasına uygun olmalı,

·         Sorumluluk sahibi olmalı,

·         Uzun süren ameliyatlar için fiziki yeterliliği olmalı,

·         El - göz koordinasyonuna sahip olmalı,

·         Yoğun ve stresli çalışma temposuna ayak uydurmalı,

·         Hasta ve hasta yakınları ile iyi iletişim kurabilmelidir.

Konya Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Randevu Al

Konya Karatay Şehir Hastanesi en iyi beyin cerrahisi doktoru randevusu almak için Alo 182 hattını arayabilirsiniz. T.C kimlik numarası ile talep ettiğiniz hastane üzerinden randevu oluşturabilirsiniz. Ayrıca www.mrhs.gov.tr sistemine giriş yaparak randevu taleplerini iletebilirsiniz. Mobil cihazlar üzerinden MRHS mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Randevu zamanında hastaneyi ziyaret ederek mevcut probleminizin tanı ve tedavisini gerçekleştirebilirsiniz.