Kocaeli'nde yaşayan kişiler tarafından, Kocaeli şehir hastanesi göğüs cerrahisi doktoru konusu araştırılmaktadır.

Göğüs cerrahisi bölümü, göğüs boşluğunda bulunan ana damarlar ve kalp haricinde diğer bölgelerle ve organlarla ilgili olan çeşitli travmaların ve cerrahi işlemlerin, tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalı olmaktadır.

Bu alanda uzman göğüs cerrahisi doktoru tarafından, göğüs kafesinde bulunan deformasyonlar, tümörler, solunum kanallarında meydana gelen tıkanmalar ve darlık durumları, yemek borusu, akciğer ve diyaframda sonradan oluşan ya da doğumsal olan ve cerrahi alanına giren rahatsızlıkların, tanı ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Poliklinik muayenelerinde hastaların rahatsızlıklarının net bir şekilde anlaşılabilmesi için, doktor tarafından çeşitli tahliller ve testler istenmektedir. Sonrasında yapılan testlerin sonuçlarına göre uygun olan tedavi yöntemlerine başlanır.

Doktor tarafından gerçekleştirilen bütün işlemler, hastalardan onay alınması ile yapılmaktadır. Bu sayede hastaların yapılan tedaviler ile ilgili bilinçlendirilmesi sağlanır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Göğüs Cerrahisi Doktoru Tarafından Hangi Hizmetler Verilir?

Bu alanda uzman olan göğüs cerrahisi doktoru tarafından hangi hizmetler verilir sorusu, göğüs cerrahisine muayene olmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Belirtilecek olursa, şu şekilde ifade edilebilir;

·         Kanser cerrahisi

·         Amfizem cerrahisi

·         Tüberküloz cerrahisi

·         Akciğerde hacim azaltıcı cerrahi

·         Minimal invaziv göğüs cerrahisi

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru

·         Travma cerrahisi

·         Göğüs boşluğunda sıvı toplanması

·         Akciğer delinmesi

·         Mediyastinoskopi, mediyastinotomi

·         Bronkoskopi

·         Özofagoskopi

·         Video yardımlı torokoskopi

·         Diafragma cerrahisi

·         Trakea cerrahisi ve trakeal stentler

Belirtilen hastalıklarla ilgili tedavi hizmetleri, en iyi göğüs cerrahisi doktoru tarafından uygulanmaktadır. Bu bölümdeki uzman doktor tarafından muayene olmak isteyen kişiler, alo 182 hattını arayarak bir randevu talebi oluşturmalıdır. Böylelikle meydana gelen hastalıklarla ilgili etkin tanı ve tedavi yöntemlerinden yararlanabilme fırsatı elde edilebilir.