Ülkemizde Kocaeli şehir hastanesi en iyi nöroloji doktoru kimdir sorusu üzerine araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Nöroloji bölümü, sinir sistemini inceleyen bilim dalı olmaktadır. Bu bölgede meydana gelen çeşitli rahatsızlıkların tanı ve teşhisini konu almaktadır.

Hastanede nöroloji doktoru tarafından, hastalara detaylı bir muayene yapılmaktadır. Muayene öncesinde hastaların detaylı bir öyküsü dinlenir ve sonrasında fiziki muayenelere geçilir.

Net bir şekilde rahatsızlığın teşhisi için, hastalardan bazı tanı testleri ve tahliller istenmektedir. Nöroloji doktoru tarafından istenen testler, şu şekilde belirtilmektedir;

·         Bilgisayarlı tomografi

·         Elektroensefalografi

·         Manyetik rezonans görüntüleme

·         Pozitron emisyon tomografi

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru

Belirtilen bu testler, uzman doktor tarafından hastalığın teşhisi için istenebilmektedir.

Nöroloji uzmanı, hastaları rahatsızlıklar ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme sorumluluğunda olmaktadır. Böylelikle hastalar daha bilinçli bir hâle gelerek, hastalıklara karşı daha koruyucu önlemler alabilirler.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Nöroloji Doktoru Hangi Hastalıklarla İlgilenir?

Ülkemizde pek çok kişi tarafından nöroloji doktoru hangi hastalıklarla ilgilenir konusu merak edilmekte ve sıklıkla araştırılmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa, şu şekilde belirtilebilir;

·         Baş ağrıları

·         Uyku bozuklukları

·         Baş dönmeleri

·         Poliomyelit (çocuk felci)

·         Unutkanlık ve unutkanlığa sebep olan hastalıklar

·         Myestenia gravis

·         El ve ayaklarda yanma ve uyuşma gibi şikâyetleri (polinöropatiler)

·         ALS

·         Kas hastalıkları

·         Hareket bozuklukları

Bütün bu hastalıkların tanı ve tedavisi, uzman nörologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu bölümden randevu almak isteyen kişiler, alo 182 hattını kullanabilirler. İstenilen gün ve saatte randevu talebi oluşturması mümkün olmaktadır.

Nöroloji alanına giren rahatsızlıkların net olarak anlaşılabilmesi için, doktor tarafından istenen testlerin yapılması gerekir. En iyi nöroloji doktoru tarafından, testler sonucunda elde ettiği bulgular neticesinde modern tıbbi yöntemler uygulanmaktadır. Böylelikle etkili bir tedavi hizmeti verilmektedir.