Kocaeli’nde bulunan ya da diğer illerden tedavi olmak için gelen kişiler tarafından, Kocaeli şehir hastanesi en iyi kulak, burun, boğaz doktoru konusunu araştırılmaktadır.

Kulak, burun, boğaz bölümü, bu alanlarda meydana gelen çeşitli rahatsızlıkların tanısını ve tedavisini konu alan bir bilim dalı olmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Ürolojisi Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Çocuk Ürolojisi Doktoru

Bu alanda uzman olan kulak, burun, boğaz doktoru tarafından, her yaşta görülebilen çeşitli rahatsızlıkların tanısını ve tedavisi gerçekleştirilir.

Rahatsızlıkların net bir şekilde anlaşılabilmesi için, öncelikle detaylı bir şekilde hastaların şikâyetleri dinlenir. Daha sonra hastalar muayene edilerek, bir dizi test ve tahlil istemektedir.

Yapılan testlerin sonuçları dikkate alınarak, en uygun tedavi yöntemi belirlenerek uygulanmaya başlanır. Rahatsızlıkların niteliğine göre diğer bölümlerden görüş ve yardım alınarak, tedavi beraber bir şekilde de yürütülebilmektedir. 

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Doktoru Neye Bakar?

Pek çok kişi tarafından kulak, burun, boğaz doktoru neye bakar sorusu, araştırmakta ve merak edilmektedir. Bu konuda detaylı bir açıklama yapılacak olursa;

·         Orta kulak iltihapları

·         Çınlama

·         Kalıcı ya da geçici duyma kaybı

·         Kulak sinirlerinde meydana gelen rahatsızlıklar

·         Yüz felci

·         Bu alan giren estetik bozukluklar

·         Kronik nezle

·         Baş ağrısı

·         Boğaz ağrısı

·         Sinüzitler

·         Akıntı

·         Horlama

·         İltihap

·         Boyun ve baş bölgesinde kitle tespiti

·         Tiroid ve paratiroid tümörleri, rahatsızlıkları

·         Tükürük bezi rahatsızlıkları ve tümörleri

·         Baş ve boyun tümörleri

Belirtilen bütün rahatsızlıklar, en iyi kulak, burun, boğaz doktoru tarafından detaylı yapılan muayeneler sonucunda tespit edilmektedir. Bu bölüme tedavi olmak isteyen kişiler, alo 182 hattını arayarak belirtilen gün ve saatte randevu almak için talep oluşturabilirler. Ardından meydana gelen rahatsızlıklar ile ilgili etkili bir tedavi hizmetinden yararlanılabilir.