Kocaeli ilinde yaşayan kişiler, Kocaeli şehir hastanesi en iyi kalp ve damar cerrahisi doktoru hakkında çeşitli araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Kalp ve damar cerrahisi bölümü, kalp hastalıkları ile beraber kalbin çalışmasına katkı sağlayan 3 damarda meydana gelen rahatsızlıkların tanı ve tedavi işlemleriyle ilgilenen bilim dalı olmaktadır.

Bu alanda uzman olan kalp ve damar cerrahisi doktoru, hastalıkların teşhisini en doğru şekilde gerçekleştirerek, gerekli olan cerrahi işlemleri gerçekleştiren kişidir. Hastalardan istenen tahlil ve testlerin sonucuna göre, modern tıbbi yöntemleri uygulayarak hastaların en kısa sürede eski sağlığına kavuşabilmesi için tedaviler yürütür.

Ayrıca hastaların en kısa sürede iyileşebilmesi için diğer bölümlerle koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Özellikle fizik tedavi ve anestezi bölümleri ile ilişkili olarak, cerrahi müdahaleler sonrasında hastaların rahat ettirilmesini sağlar.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kalp Ve Damar Cerrahisi Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Kalp ve damar cerrahisi bölümü, kalp ve kalbi besleyen koroner damarlarla ilgili olan, kalp kapakçıkları ve dolaşım sistemi ile ilgili alana giren hastalıklara bakmaktadır. Bu noktada kalp ve damar cerrahisi doktoru hangi hastalıklara bakar sorusu, açıklanacak olursa;

·         Kalp krizi

·         Kalp yetmezliği

·         Hipertansiyon

·         Anjina

·         Kalp tümörü

·         Aort hastalıkları

·         Kardiyomiyopati

·         Kalp kapakçık hastalıkları

·         Miyokardit

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göz Hastalıkları Doktoru

·         Pulmoner hipertansiyon

·         Damar sertleşmesi

·         Perikardiyal efüzyon

Bütün bu hastalıkların tanı ve tedavi işlemleri, en iyi kalp ve damar cerrahisi doktoru tarafından yapılmaktadır. En doğru ve uygun tedavi yöntemleri, uzman doktor tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Bu bölümde tedavi olmak isteyen kişiler, alo 182 hattını arayarak bir randevu talebinde bulunabilirler. Belirtilen gün ve saatte randevu talebi oluşturularak, etkili bir tedavi hizmetinden yararlanabilmek mümkün olur.