Kanda meydana gelen her türlü hastalığın tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi için Kocaeli şehir hastanesi en iyi hematoloji doktoru hakkında araştırma yapılmaktadır.

Hematoloji alanına giren kan hastalıkları iki şekilde ortaya çıkmaktadır. İyi huylu ve kötü huylu olarak bulunan bu rahatsızlıkların, erken teşhisi ciddi önem taşımaktadır.

Dahiliye bölümünün yan dalı olan hematoloji bölümü, kan oluşumuyla ilgili olan tüm organların işleyişi ve bu organlarda meydana gelen her türlü rahatsızlığın tedavi edilmesi ile de ilgilenmektedir. En iyi hematoloji doktoru olarak görev yapan birçok doktor, bu alanda bilgi sahibidir.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Hematoloji Doktoru Alanına Giren Hastalıklar Nelerdir?

Bir insanın vücudunda 4 ila 5 litre kan bulunmaktadır. Kan insan sağlığı açısından önemli bir konumdadır. Organların doğru bir şekilde çalışması, vücuda giren mikrop ve organizmaların kolay bir şekilde dışarı atılmasında etkili bir rol oynamaktadır.

 Kan aynı zamanda vücutta yer alan sağlıklı hücrelerin çoğalması konusunda da önemlidir. İnsan vücudunda kanın yetersiz kalması ve kan ile ilgili tüm rahatsızlıklar sonucu çeşitli hastalıkların ortaya çıkması, hematoloji bölümünü ilgilendirmektedir. Bu noktada hematoloji alanını ilgilendiren hastalıklar açıklanacak olursa;

·         Hemofililer gibi pıhtılaşma bozuklukları

·         Von willebrand hastalığı

·         Anemi, lökopeni ve trombositopeni

·         Akciğer tromboembolisi, tromboflebit ve tromboz

·         Lenfoma, lösemi ve myeloma

·         Orak hücreli anemi

·         İmmün trombositopenik purpura (iTP)

·         Hemolitik anemi

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Hematoloji Doktoru Alanında En Sık Karşılaşılan Kan Hastalıkları

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru

Kan hastalıkları alanında ciddi anlamda sık karşılaşılan hastalıklar mevcuttur. Hematoloji alanında en sık karşılaşılan kan hastalıkları açıklanacak olursa;

·         Anemi

·         Akdeniz anemisi diğer adıyla talasemi

·         Lösemi

Belirtilen hastalıklar oldukça ciddi sonuçlar meydana getirmektedir. Bu nedenle alo 182 aranarak hematoloji bölümünden randevu alınmalı ve gerekli tedavinin uygulanması için işlemler başlatılmalıdır.