Akciğer ve solunum sistemi hastalıkları için merak edilen konular arasında, Kocaeli Şehir Hastanesi en iyi göğüs hastalıkları doktoru yer almaktadır.

Göğüs hastalıklarının erken teşhisi yapılarak, tedavi edilmesinin büyük önemi bulunmaktadır. Çünkü bu hastalıklar ilerleyerek ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Göğüs hastalıklarına doğru tanı konularak teşhis edilmesi, laboratuvar ve radyolojik testler sonucu gerçekleşmektedir.

Uzman göğüs hastalıkları doktoru, hastaların hikâyelerini dinleyerek ve gerekli testleri yaparak doğru teşhisi koymaktadır. Daha sonra uygun tedavi yöntemleri belirlenerek, hastanın rahatsızlığının kısa sürede çözülmesi sağlanır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru Alanına Giren Hastalıklar Nelerdir?

Göğüs hastalıkları alanına giren birçok hastalık bulunmaktadır. Bu hastalıkların belirtileri insanların yaşamsal ve sosyal aktivitelerini olumsuz yönde etkileyerek can sıkıcı olabilmektedir.

 Bazı durumlarda bu hastalıklar, ileri düzeyde olarak kişinin günlük aktiviteler yapmasına alıkoymaktadır. Bu nedenle göğüs hastalıkları konusunda belirtiler gösteren hastaların, vakit kaybetmeden bir göğüs hastalıkları uzmanına görülmesi gerekmektedir.

 Bu noktada göğüs hastalıkları alanına giren hastalıklar açıklanacak olursa;

·         Kronik öksürük

·         Akciğer kanseri

·         Zatürre diğer adıyla Pnömoni

·         Alerjik akciğer hastalıkları

·         Plörezi

·         Pnomotoraks

·         KOAH, bronşektazi ve Obstrüktif akciğer hastalıkları

·         Akciğer embolisi

·         Sarkoidoz

·         Sigara bağımlılığı nedeniyle oluşan hastalıklar

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru Tarafından Yapılan Testler Nelerdir?

Göğüs hastalıkları doktoru hastayı fiziki muayene ettikten sonra doğru tanı ve teşhisin konulması için gerekli birkaç test istemektedir. Hastalığın teşhisinin konulmasının ardından ilaç tedavisi veya yatarak tedavi etme yöntemlerinden bir tanesi seçilmektedir. Göğüs hastalıkları doktoru tarafından yapılan testler açıklanacak olursa;

·         Zorlu Vital Kapasite Testi

·         Yavaş Vital Kapasite Testi

·         Reversibilite Testi

·         Difüzyon Testi

Göğüs hastalıkları rahatsızlığı olan hastaların, uzman doktor tarafından düzenli kontrol edilmesi gerekir. Tanı, tedavi ve düzenli muayene için alo 182’den randevu alınmalıdır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru