Çocuk sağlığı ve hastalıklarının yan dallardan bir tanesi de nefroloji bölümüdür. Kocaeli şehir hastanesi en iyi çocuk nefroloji doktoru birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Nefroloji alanı, çocukların üriner sistem ve böbrek rahatsızlığı ile yakından ilgilenen bölümdür. İdrar yolunda, böbreklerde, kısacası tüm üriner sistem kanallarında meydana gelen doğumsal veya sonradan olan tüm rahatsızlıkların tanı ve tedavi yöntemleri, bu alanda gerçekleştirilmektedir. En iyi nefroloji doktoru, rahatsızlıkları erken teşhis ederek daha da ilerlemesinin önüne geçmektedir. Düzenli kontroller ve erken teşhis, geri dönülemez böbrek yetmezliği gibi sorunların önlenmesinde oldukça etkilidir.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Çocuk Nefrolojisi Doktoru Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk nefrolojisi doktorları, bu alanda birçok hastalığın tanı ve tedavi yöntemlerini gerçekleştirmektedir. Çocuk nefrolojisi doktoru hangi hastalıklara bakar sorusu hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa;

·         Tubulointerstisyel hastalıklar

·         Böbrek parankim hastalıkları

·         Tubulointerstisyel hastalıklar

·         Böbreğin kistik hastalıklar

·         Glomerüler hastalıklar

Çocuklardan alınan kan ve idrar tahlilleri sonucunda, bu hastalıkların tanısı konulmaktadır. Tahlillerin yetersiz kaldığı durumlarda nefroloji doktoru, radyolojik tanı yöntemlerine başvurmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi En Sık Görülen Çocuk Nefrolojisi Hastalıkları

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru

Çocuklarda yapılan tetkikler sonucunda en sık görülen çocuk nefroloji hastalıkları aşağıdaki gibidir;

·         Çocuklarda en sık görülen neferoloji hastalıklarından bir tanesi idrar kaçırmadır. Mesanenin işlevsel bozukluğundan kaynaklanan bir durumdur. Nefroloji doktorları çocuklardan radyolojik ve laboratuvar tetkikleri istemektedir. Kanalın korunmasının ardından ilaçlı tedavi veya cerrahi müdahale gerekebilir.

·         Bu bölümde çocuklarda rastlanan rahatsızlıkların başında, idrar yolu enfeksiyonları görülmektedir. İdrar yaparken zorlanma, yanma, idrar kaçırma gibi durumlarda, idrar yolu enfeksiyonları akla gelebilir. Antibiyotik ile tedavi etmek mümkündür.

Çocuklarda sık görülen Nefroloji hastalıklarının tanı ve tedavi yöntemleri için, alo 182 aranarak randevu alınmalıdır.