Kayseri Şehir Hastanesi, alanında uzman doktor kadrosuyla ve üstün teknolojiyle oluşmuş tıbbi donanım ile hastalarına hizmet vermektedir.

Şehir Hastanesi Nedir?

Şehir hastanesi; içinde tüm sağlık hizmetlerinin olduğu Türkiye’nin çeşitli illerinde kurulan hastanelerdir. Bu hastanelerin genel amacı; hastalarının tedavi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tüm sağlık alanlarının tek çatı altında birleşmesidir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan bu şehir hastaneleri, devlet hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinden farklı olarak bölgesel amaçlı kurulmuştur. Alanında uzman doktor kadrosuyla, gelişmiş tıbbi donanım ile ve yenilikçi teknolojisiyle hastalarının hizmetindedir.

Kayseri Şehir Hastanesi Kapasitesi

Kayseri Şehir Hastanesi, 5 Mayıs 2018 tarihinde 1607 yatak kapasitesi ve 253 yoğun bakım ünitesi ile hizmete açılmıştır. Kayseri Şehir Hastanesi toplamda 466.379 metrekare kapalı alana ve 281.480 metrekare açık alana sahiptir. Buna ek olarak Kayseri Şehir Hastanesi’nde hastalara ve hasta yakınlarına kolaylık sağlamak amacıyla 3200 araçlık kapalı, 200 araçlık açık otopark ve hava ambulansı için de helikopter pisti bulunmaktadır. Yine içerisinde sosyal hayata yönelik olarak da konferans salonları, çocuklar için oyun alanları, spor merkezi, kütüphane ve kapalı havuz gibi alanlar bulunmaktadır.

Kayseri Şehir Hastanesi Özellikleri

Ankara Etlik Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları Ve Randevu Alma Ankara Etlik Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları Ve Randevu Alma

Her geçen yıl nüfusu daha da artan Kayseri için bu şehir hastanesi büyük kolaylık sağlamaktadır. Tek Kayseri için değil çevre iller için de bu durum geçerlidir. Kayseri Şehir Hastanesi doktorları, güler yüzlülüğü ve alanında üstün yetenekleriyle hastalara yardımcı olmaktadır. Kayseri’de bulunan bu şehir hastanesinde personellerin ve hastaların güvenliği için gelişmiş teknolojik uygulamalar, akıllı sistemler ve güncel teknolojilerin kullanıldığı cihazlarla donatılmıştır. Tüm bu hizmetler de hastaların ve hasta yakınlarının konforlarını sağlamaya yönelik bir şekilde planlanmıştır.