İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi şehrin en güzel hastanelerinden biri olarak bilinmektedir. Ortopedik sorunlarda seçtiğiniz hekimden randevu alarak tedavinizi olabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi ortopedi bölümü randevuları için türlü yolları deneyebilirsiniz. Yatarak tedavilerde tek kişilik 1.060, çift kişilik 321 tane oda bulunmaktadır. Ameliyathane ve yoğun bakım tedavilerinde hastane kapasitesi yeterli olarak değerlendirilmektedir. Yapı ve genel sağlık açısından gelişimi kesmeyen hastane kapasitesini aşamalı olarak artırmaktadır.

Ortopedi Doktorunun Baktığı Hastalıklar

Vücudun hareket sistemi ortopedi ve travmatoloji bölümünün ana konusudur.  Hareket sistemini oluşturan bölümlerde hastalık çeşitleri çok farklı biçimlerde görülebilmektedir.

·         Sonradan oluşan yaralanmalar

·         Genetik kalça çıkıkları

·         Kemik kırıkları

·         Kemik iltihapları

·         Bel boyun fıtıkları

·         Eklem burkulmaları

·         Topuk dikeni

·         Sinir sıkışması

·         Menüsküs yaralanmaları

·         Bacak eşitsizlikleri

·         Romatizmalar

·         Eklem kireçlenmesi sorunları için tedavi amaçlanmaktadır.

Ortopedide genelde doğuştan gelen sorunlara daha çok odaklanılmaktadır. Travmatoloji bölümü ise ekstra durumlara bağlı olarak yaşanan hareket sistemi sorunlarına odaklanmaktadır. Vücudun ayakta kalmasını sağlayan sistemlerde doğru tedavinin önemi büyüktür. Hastane hekimleri alanında uzman kişilerden oluşmakta ve doğru takibi sürdürmektedir.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Randevu Alma

İzmir ortopedi doktorları arayanlar telefonla ve internetten randevu alabilirsiniz. Mobil uygulamayla da istediğiniz İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi ortopedi hekiminden randevu alabilirsiniz. Telefonla randevuda 182 numarası ücretli olarak aranabilmektedir. mhrs.gov.tr üzerinden giriş yapılarak randevu oluşturulabilmektedir. Hangi poliklinik isteniyorsa başvurular yapılabilir.

·         Ayak bileği cerrahisi

·         Omuz dirsek, diz

·         Eklem protezi

·         El bileği cerrahisi

·         Çocuk ortopedi 

·         Spor travmatolojisi

·         Boy uzatma gibi taleplerle hastane randevusu alınabilmektedir. Başvurular esnasında hastalar istedikleri bölüm, polikliniği ve kimlik numaralarını hazır etmelidir. Hastane başvurularında istediğiniz zaman aralığını da kendiniz belirlemelisiniz. Aşırı yoğunluk olmadığı sürece randevu sistemi başarılı sonuçlanacaktır