Göğüs hastalıkları bölümünde uzman doktor kadrosu ile solunum ve astım, bronşit gibi birçok hastalığın tedavisi için başvurulan İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru doğru tanı ve teşhis yaparak uzman doktor kadrosu ile başarılara imza atmıştır. Göğüs hastalıkları bölümü nefes darlığı, alerji durumlarda meydana geldiğinde başvurulması gereken bölümdür.

Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi  En İyi Kadın Hastalıkları Ve Doğum Doktoru

Göğüs hastalıkları bölümünün ilgilendiği rahatsızlıklar; doktorlar tarafından ilk önce sayacağımız hastalıkların nasıl meydana geldiği ve rahatsızlıklarını dile getiren ve ne zaman başladığını, hastalığın başladığı zaman zarfında yaşama biçimiyle ilgili sözlü muayene olaraktan bilinen bir görüşme yapılır. Kronikleşmiş öksürük, alerji hastalıkları, zatürre, akciğer tutulması, astım ve koah hastalığı, iç organlarda oluşan kanser, sigara bağımlılığından oluşan hastalıklardan meydana gelen rahatsızlıklara doğru tanı ve teşhis sonrası ilaçla veya solunum sıkıntısı çekenler hava verilmesiyle yapılan tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır.

Bunların dışında göğüs hastalıkları bölümüne, balgam, aşırı öksürük, göğüs kafesinde meydana gelen ağrılar, dispne gibi sağlık sorunlarınız varsa göğüs hastalıkları bölümüne elektronik ortamdan ya da telefonda randevu alıp muayene olabilirsiniz.

Nefes darlığı, soluk alamama gibi rahatsızlıklarından şikâyet eden hastalara, zorlu vital kapasite solunum testi, difüzyon hızı testi, reversibilite solunum fonksiyon testlerinden yapılarak hastaya doğru tanı koyulur. Göğüs hastalıkları bölümünde bu testleri sebepsiz yere nefes darlığı çeken, ilaçla yapılan tedaviye yanıt vermeyenlere, astım gibi rahatsızlıkların ciğerlerden mi kaynaklı yoksa damarlardan mı bunun tespiti için yapılan tanı yöntemleridir.

Göğüs hastalıkları bölümü birçok hastalıklara tanı koyarak İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Göğüs Hastalıkları Doktoru uzman kadrosuyla göğüs hastalıkları bölümü tanı ve tedavi yöntemleriyle çeşitli hastalıkları tedavi etmektedir.