İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru Uzman Doktor İbrahim Halil Erdem’dir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olan İbrahim Halil Erdem uzmanlığını da 2013 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmıştır. Daha önce Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi’nde hizmet veren doktor şu anda İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru olarak hastalarına hizmet vermektedir. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon dalında uzman, hastaları ile ilgili, güler yüzlü ve başarılı tedaviler ile İbrahim Halil Erdem adını duyurmayı başarmıştır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Nedir?

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon hastaların kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarına tanı koyarak uygun tedavi yapan tıp dalıdır. İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru İbrahim Halil Erdem’e göre en sık görülen rahatsızlık hareket bozukluğudur. Fizik tedavi sırasında masaj, egzersiz, lazer, elektrik akımı, sıcak ve soğuk uygulamalar kullanılarak tedaviler uygulanır. Rehabilitasyon ise onarma ve tamir etme anlamına gelmektedir. Hareket bozukluğu ya da sakatlık yaşayan kişilerin günlük hayatını normal bir şekilde sürdürebilmeleri için yapılan çalışmalara verilen isimdir.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Enfeksiyon Hastalıkları Doktoru

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hangi Hastalıklara Bakar?

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon bölümünün bakmış olduğu hastalıklar belli başlı rahatsızlıklardır. Örneğin boyun, sırt, bel, ayak ve diz ağrıları, spor esnasında yaşanan kas zedelenmesi, kırıklar, boyun düzleşmesi, menüsküs, yaşlılarda sıkça görülen parkinson, romatizma, inme, vücutta çıkık ya da burkulma, bel ve boyun fıtığı ve lenfödem gibi hastalıklar fiziksel tıp ve rehabilitasyon bölümünün tedavi ettiği rahatsızlıklardır. İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi fizik tedavi doktoru İbrahim Halil Erdem bu hastalıklara bakmaktadır.