İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi Enfeksiyon Hastalıkları doktoru Uzman Doktor Alper Gündüz’dür.  1996 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Alper Gündüz uzmanlığını Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2001 yılında tamamlamıştır. Şu anda İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi en iyi enfeksiyon hastalıkları doktoru olarak hizmet vermeye devam eden Alper Gündüz için randevu oluşturmak mümkündür.

Enfeksiyon Hastalıkları Nedir?

Enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji insan vücudunda çeşitli hastalıklara sebep olan virüs, parazit, bakteri ve mantarların tespit edilip durum ile ilgili hastaya tedavi uygulamak ile ilgilenir. Vücudumuzda pek çok organizmalar yaşamaktadır ancak bunlar zarar vermez. Hatta zarar vermek ile kalmayıp pek çok bakteri insan vücuduna yardım eder. Fakat bazıları kişilerde çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir.

Enfeksiyon hastalıkları bölümünde İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi en iyi enfeksiyon hastalıkları doktoru Alper Gündüz parazit hastalıkları, bakteriyel hastalıklar, viral hastalıklar ve fungal hastalıklar gibi pek çok enfeksiyon hastalığının tedavisi ile ilgilenmektedir.

Enfeksiyon Hastalıklarının Belirtileri Nelerdir?

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Genel Cerrahi Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Genel Cerrahi Doktoru

Enfeksiyon hastalıklarının belirtileri enfeksiyonun türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak enfeksiyon hastalıklarının genel belirtileri ateş, yorgunluk, ishal, öksürme ve kas ağrıları olarak kendini göstermektedir. Enfeksiyon hastalıklarının hepsi bulaşıcı değildir. Eğer bir hayvan tarafından ısırıldıysanız, nefes darlığı şikayeti varsa, bir anda oluşan şiddetli öksürük varsa, ateşiniz çıkarsa, baş ağrısı varsa, bir anda ortaya çıkan görme problemleri oluştuysa ve vücutta şişlik ya da kızarıklıklar varsa en kısa sürede İstanbul Başakşehir Çam ve Sakua Hastanesi en iyi enfeksiyon hastalıkları doktoru olan Alper Gündüz’den randevu alarak muayene olabilirsiniz.