İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi Endokrinoloji doktoru olan Doçent Doktor Esra Şüheda Hatipoğlu, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun olup hizmet vermeye başlamıştır. Daha öncelerde Biruni Üniversitesi Hastanesi, Liv Hospital, Memorial Bahçelievler Hastanesi gibi yerlerde hastalarına hizmet veren Esra Şüheda Hatipoğlu ilgisi, alakası ve başarılı tedavi yöntemleri ile adını duyuran başarılı bir doktordur.

Endokrinoloji Nedir?

Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları çok geniş bir alandır. Endokrin sistemi insan vücudundaki solunum, büyüme, metabolizma, hareket, duyu algısı ve cinsel gelişimin kontrolünü sağlar. Endokrin sistemindeki organlar ise tiroit bezi, hipofiz bezi, pineal bez, gonad bezi, paratiroit bezi, pankreas ve böbrek üstü bezi olarak sıralanabilir. Vücuttaki hormon salgılayan iç salgı bezlerinin oluşturduğu sisteme endokrin sistem denmektedir. Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları da bu bölüm ile ilgilenmektedir.

Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları bölümünde pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi Endokrinoloji doktoru hastalara duruma göre cerrahi müdahale ile ya da ilaç ile tedavi uygulanır. Tedavi yöntemleri bakımından ise oldukça fazla sayıda tedavi seçenekleri bulunur. Gelen hastaların bazı radyolojik ve laboratuar tetkikleri incelenir, muayene tamamlanır, hastanın şikâyetleri de dinlenir ve doktor duruma göre en uygun tedavi yöntemine karar verip hastaya uygular.

Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru Kocaeli Şehir Hastanesi En İyi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Doktoru

Endokrinoloji Hastalıkları Nelerdir?

Endokrinoloji ve metabolizma bölümünde kilo verememe, büyüme hormonu eksikliği, boy kısalığı, yanak şişmesi, ayak uyuşması, kaş dökülmesi, tiroit kanseri, kemik hastalıkları, kolesterol, kilo kaybı, polidipsi, tip 2 diyabet, obezite, guatr, hipofiz bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları gibi hastalıklar yer almaktadır. Bu tarz şikâyetlere sahipseniz İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi Endokrinoloji doktoru Esra Şüheda Hatipoğlu’na görünmelisiniz.