İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi Çocuk Hematolojisi doktoru Uzm. Dr. Cengiz Bayram’ dır. Cengiz Bayram 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun olmuştur. Alanında oldukça uzman bir doktordur. Hastaları tarafından oldukça rağbet gören bir doktordur. İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru olarak hizmet vermektedir. Alanında başarılı bir doktor olup randevu kabul edilmektedir.

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Beyin Cerrahisi Doktoru İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi Beyin Cerrahisi Doktoru

Çocuk Hematolojisi Nedir?

Çocuk hematololojisi nedir, çocuklarda görülen kan hastalığı ve kanser hastalıklarına verilen isimdir. Hematoloji kelimesinin anlamına bakacak olursak kanın işlevini, yapısını içinde yer alan maddeleri kapsayan bilim falına denir. Kanda görülen bozukluk ve hastalık tüm vücudu etkiler ve hayati değer taşıyan bir hastalık türüdür. Buna bağlı olarak hastalık derecelerine göre pek çok alt daldan oluşmaktadır. Çocuklarda görülmesi de oldukça üzücü bir durumdur. Çünkü genel olarak bağışıklıkları tam güçlü olmadığından oldukça ağır atlatmaktadırlar.

Çocuk hematolojisi hastalığında, doktorlarında alanların çok iyi olmaları gerekmektedir. İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru, Uzm. Dr. Cengiz Bayram bir çok hastaya umut olup, iyileşmelerinde katkı sağlamıştır.

Çocuk Hematolojisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk Hematolojisi Bölümü’ nün pek çok alt dalı vardır. İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru, adı altında pek çok doktor bulunmaktadır. Çocuk hematolojisinin baktığı başlıca hastalıklar; anemi hastalıkları, lösemi hastalıkları, hemofili hastalığı gibi daha bir çok alt hastalıklara bakmaktadır. Çocuk hematolojisi daha reşit olmayan küçük çocuklara bakmaktadır. Başka alanlarda ki doktorlarda bu hastalıklarda sürekli birbiriyle iletişim halindedirler.