İran İçişleri Bakanlığı ise, Reisi'nin konvoyundaki helikopterlerden birinin mecburi iniş yapmak zorunda kaldığını doğruladı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyundaki bir helikopterin kaza yaptığı bildirildi. İran devlet televizyonu, Cumhurbaşkanı Reisi'nin Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte iki ülke sınırında bir baraj açılışına katıldığı sırada, konvoydaki bir helikopterin kaza yaptığını açıkladı. Yarı resmi Tesnim Haber Ajansı ise kaza yapan helikopterin Reisi'yi taşıdığı yönünde iddialarda bulundu.

Netanyahu'nun Şovuna Tepki Yağıyor: Başarılı Olunca Çıkıyor, Olmayınca... Netanyahu'nun Şovuna Tepki Yağıyor: Başarılı Olunca Çıkıyor, Olmayınca...

Fars Haber Ajansı'na göre, yoğun sis nedeniyle Reisi'yi taşıyan helikopter zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı ve Cumhurbaşkanı kara yoluyla Tebriz'e doğru yola çıktı.

Devlet televizyonu ayrıca, Reisi'yi taşıyan helikopterin sert iniş yaptığını ve kaza bölgesine ilk yardım ekiplerinin sevk edildiğini duyurdu. Cumhurbaşkanının konvoyunda üç helikopterin bulunduğu bilgisi paylaşıldı. İran Doğu Azerbaycan Valiliği ise "Cumhurbaşkanı Reisi’yi taşıyan helikopter kazası" hakkında henüz "olası ölü ve yaralılar" konusunda bir bilgi veremediklerini belirtti.

Yoğun Sis Nedeniyle Zorunlu İniş Yaptı

İran İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin konvoyundaki helikopterlerden birinin zorunlu iniş yaptığını doğruladı. İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, Reisi'yi taşıyan helikopterin kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldığını ve kurtarma ekiplerinin henüz olay yerine ulaşamadığını belirtti.

Fars Haber Ajansı, yoğun sis sebebiyle Reisi'yi taşıyan helikopterin mecburi iniş yaptığını ve Cumhurbaşkanının kara yoluyla Tebriz'e yöneldiğini açıkladı.

Devlet televizyonu da Reisi'yi taşıyan helikopterin sert bir iniş yaptığını ve kaza bölgesine acil yardım ekiplerinin sevk edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Reisi'nin kara yoluyla Tebriz'e doğru yola çıktığı ve durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Bir Saat Önce ABD'ye meydan Okumuştu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ortak bir görüşme gerçekleştirerek ABD ve Ermenistan'a karşı duruş sergiledi.

Kaza yaşanmadan yaklaşık bir saat önce, Reisi ve Aliyev, İran-Azerbaycan sınırında bir araya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Reisi, "Bazı çevreler bizim bir araya gelmemizi istemiyor, ancak onların görüşleri bizim için önemli değil" derken, Aliyev ise "Dünya bilsin ki biz birlikteyiz ve birlikte kalacağız" şeklinde konuştu.