Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel arasındaki görüşmenin tarihi netleşti. Bilgilere göre, Erdoğan ile Özel'in buluşması, 2 Mayıs Perşembe günü Beştepe'de gerçekleşecek.

Erdoğan, 23 Nisan resepsiyonu sonrası TBMM'de, siyasi parti temsilcileri arasında yer alan Özel ve diğer parti liderleriyle bir araya gelmişti.

Özel'in görüşme talebine ilişkin sorular üzerine Erdoğan, "CHP Genel Başkanı Özel ile gelecek hafta bir araya geleceğiz." şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Özel Erdoğan'la Hangi Konuları Konuşacak?

CHP lideri Özgür Özel, Sözcü gazetesine yaptığı açıklamada, görüşmede öncelikli olarak emekli maaşları, belediyelere ait borçlar, atanamayan öğretmenler, Can Atalay'ın durumu, Gezi Parkı davası, 1 Mayıs'ta Taksim'in kutlamalara kapatılması ve anayasa değişikliği ile dış politikadaki gelişmeleri masaya getireceğini belirtti.

Özel, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine çekilmesi önerisini ileteceğini ifade ederken, anayasa değişikliği konusu gündeme geldiğinde "Mevcut Anayasa'ya uyulmadı." görüşünü savunacağını belirtti.

Panel Çit: Güvenliğinizi Sağlayan Pratik ve Estetik Bir Çözüm Panel Çit: Güvenliğinizi Sağlayan Pratik ve Estetik Bir Çözüm

Özgür Özel, "Biz Türkiye'de ana muhalefet partisiyiz ama yurtdışında olduğumuzda da Türkiye'nin partisiyiz." şeklinde ifade ederek, vize sorununun çözümü için iktidar ve muhalefetin işbirliği yapması gerektiğini vurguladı.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Filistin konusundaki hassasiyetlerini ileteceğini belirtirken, "Dünyadaki 140 liderden 18'ine, cumhurbaşkanları ve başbakanlar dahil olmak üzere, Filistin için mektuplar yazdım. Yakın zamanda Ramallah'a Filistin'e ve Azerbaycan'a ziyaretlerde bulunacağım." dedi.