Denizli Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

Sağlık sorunları için ya da rutin kontroller için doktor muayenesine ihtiyaç duyulduğunda hastaneden randevu alınmaktadır. Denizli’de şehir hastanesinden randevu alınmak istendiğinden bunun için birden çok seçenek mevcuttur.  Öncelikle ilgili branşın belirlenmelisi gereklidir.

ALO182 Hattı ile Randevu Alma

Telefondan 182 numaralı hat aranarak randevu alınabilmektedir. Denizli şehir hastanesinden randevu alınmak istendiği ve hangi branştan randevu alınacağı söylenmelidir. Daha sonra uygun randevular hastaya aktarılmaktadır. Hasta tercih ettiği gün, saat ya da doktora göre randevulardan birini seçip onay vermelidir.

Randevu Alma

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile Randevu Alma

MHRS’den randevu almak için MHRS uygulaması indirilmeli ya da internette MHRS sitesinden veya e-devlet ile giriş yapılmalıdır. Hastane randevusu al kısmına girip şehir olarak Denizli seçilmelidir. Daha sonra sağlık sorunuyla ilgili branş ve hastane olarak da Denizli şehir hastanesi seçilmelidir. Zorunlu alanlar doldurulduktan sonra uygun randevular aranır.

Tercih edilmesi halinde filtreleme kısmında tercih edilen bir doktor, muayene günü ya da saati varsa ilgili kısım doldurulmalıdır. Ekrana randevular geldiği zaman en uygunu seçilip doktor muayene randevusu oluşturulur. Randevu alınan hastane, muayene tarihi, saati ve doktor MHRS sistemi üzerinden kontrol edilebilmektedir.

Randevu İptali

Sağlık bakanlığı kararınca randevu alınıp gidilmez ise hasta aynı branştan 15 gün boyunca randevu alamamaktadır. Bu sebeple randevuya gidilmeyecek ise önceden iptal edilmelidir.

Randevu almadan önce mevcut belirtilerle ilgili endişe varsa ve hangi branştan randevu alınacağı konusunda kararsız kalınırsa MHRS’de yer alan “Neyim Var?” uygulamasına girilir. Olası tanılar verilir ve branş yönlendirmesi yapılır.