Cumali Sarıdoğan, İbrahim Murat Gündüz için "Gerçek bir Adanalı, spor aşığı ve sporsever" sözleriyle takdirini dile getirdi.

Ankara, Türkiye'nin kalbinde yer alan ve 27 Şubat - 3 Mart 2024 tarihlerinde Taha Akgül Spor Salonu'nun ağırlayacağı heyecan verici bir dizi karate müsabakasına tanıklık etti. Bu etkinlik, Türkiye'nin yetişkin, para-kategorisi, veteran ve işitme engelli karate sporcularını bir araya getiren birampiyonanın başlangıcıydı. Açılış gününde, işitme engelli atletlerin tatami üzerindeki hırslı ve kuvvetli rekabeti gözler önüne serildi.

Karate camiasının gözde isimlerinden başarılı sporcu Umut Doğan, sergilediği göz alıcı performla şampiyonluğa doğru kuvvetli ve kararlı adımlarını sürdürdü. Adana'nın tanınmış iş insanlarından İbrahim Murat Gündüz, Umut Doğan'ın elde ettiği başarıyı coşkuyla kutladı, "Umut Doğan, umutlarımızı canlı tutmaya devam ediyor" şeklinde destek mesajını iletti.

İbrahim Murat Gündüz'ün yakın dostu ve tecrübeli antrenör Cumali Sarıdoğan,çlarının dünya çapında başarılar kazanmak olduğunu belirtti ve Gündüz için "İçten bir Adanalı ve sporun büyük bir hayranı" ifadeleriyle övgüsünü sundu.

Cumali Sarıdoğan, zengin bir başarı geçmişine sahip yetenekli bir karate ustasıdır; hem ulusal hem de uluslararası platformlarda sayısız ödüle layık görüldü. 5. Kademe Teknik Direktörlük ve 7. dan siyah kuşak unvanlarına sahip olan Sarıdoğan, Çukurova Üniversitesi'nin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun olup Ürdün'de teknik direktörlük yapmış, World Shotokan Karate-Do Federasyonu içinde Türkiye Teknik Direktörlüğü görevini üstlenmiş ve Türkiye Karate Federasyonu'nda da hem eğitmenlik hem de teknik komite üyeliği yapmıştır. Günümüzde Champion Anatolia Spor Kulübü'nün yönetim kurulunda aktif rol almakta.

Cumali Sarıdoğan, genç karatecilere deneyimlerini aktarmaya büyük bir hevesle devam etmektedir. Karate sporun gelişimine ve daha fazla kişi tarafından sevilmesine katkıda bulmayı hedefleyen Sarıdoğan, "Yurt içi ve yurt dışı tecrübelerimi genç nesillere aktarmak benim için bir tutku. Her fırsatta, bu güzel sporun daha iyi anlaşılması ve yaygınlaşması için çaba sarf edeceğim. Avrupa başta olmak üzere birçok ül gezdim ve oradaki kültürleri öğrenerek Adana'daki gençlere aktarmaktan mutluluk duyuyorum. Adanaın karate alanında daha ileriye gitmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" diyerek karateye olan bağlılığını ve hedeflerini ifade etti.

https://www.adanahabermerkezi.com/ibrahim-murat-gunduz-umut-doganin-basarisi-icin-destegini-acikladi

https://www.bolgegazetesi.com/haberler/ibrahim-murat-gunduz

https://www.bigunhaber.com/haberleri/ibrahim-murat-gunduz/