Bursa şehrinde yaşıyor iseniz şehir hastanesinden randevu alma işlemleriniz çok kolaydır. Bursa Şehir Hastanesi çocuk doktorları ve randevu alma işlemleri hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okumalısınız.

Bursa Şehir Hastanesi çocuk doktorları ve randevu alma hizmeti kolay bir şekilde sonuç almak istiyorsanız resmi internet hizmetinden yararlanabilirsiniz. Burada sadece Bursa Şehir Hastanelerini değil Türkiye’deki bütün şehir hastanelerini görebilir ve randevu alabilirsiniz.

Bursa Şehir Hastanesi Randevu Nasıl Alınır?

Bursa Şehir hastanesinden randevu alırken doktor seçimini de aynı anda gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun için öncelikle randevu işlemini en doğru şekilde yapmanız gerekiyor. Randevu işleminizi çağrı merkezi ile veya Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden oluşturabilirsiniz.


Bursa Şehir Hastanesi çocuk doktoru randevu almak için iki seçenek vardır. Bunlar;

·         Sağlık Bakanlığı Alo 182 numaralı telefonu arayarak sesli yanıt hizmeti ile yapılmaktadır. Randevu sırasında çocuk hastanın TC numarası ile işlem gerçekleşmektedir. Çocuk hastalıkları bölümünden hangi tedaviyi ve hangi doktoru tercih ediyorsanız bunu belirtmeniz gerekiyor. Randevu almak istediğiniz hekimin haricinde size diğer çocuk hekimlerinin isimleri de belirtilmektedir. Size verilecek en erken muayene randevu tarihiniz ve randevu saatiniz oluşturulmaktadır.

Kütahya Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları ve Randevu Alma Kütahya Şehir Hastanesi Kalp Damar Doktorları ve Randevu Alma

·         Diğer randevu işlemi ise MHRS web sayfasından yapılmaktadır. MHRS web sitesi adresi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr) isterseniz mobil cihazlarınızdan da randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. MHRS web sayfası üzerinden randevu almak için; öncelikle sayfa da üyeliğinizin olması gerekir. Üyeliğiniz yok ise hızlı ve kolay bir şekilde üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Web sayfasına giriş yaptıktan sonra randevu al butonuna tıklayın. Karşınıza gelen üyelik formunu doldurun. Sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Şimdi de randevunuzu oluşturacağınız çocuk doktoru seçimini ve saatini dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Eğer MHRS üyeliğiniz varsa çocuk doktoru randevunuzu aynı şekilde kimlik numarası ve şifre ile randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.