Çoğu zaman hastanelere mecburiyet ve ihtiyaç için gitmekteyiz. Özellikle insanlar tarafından en çok Araştırma Hastaneleri tercih ediliyor. Peki, Araştırma Hastanesinden nasıl randevu alırım? diye soruyorsanız makalemizi sonuna okuyunuz.

Araştırma Hastanesi randevusu almak için pek çok yöntem bulunuyor. Bu makalemizde sizlere Araştırma Hastanelerinden nasıl randevu alacağınızı anlatacağız. Öncelikle e-Devlet kapısı üzerinden kolaylıkla randevu alabileceğinizi belirtmek isteriz. E-Devlet şifresi olan vatandaşlar giriş yaparak MHRS üzerinden randevu alabilir. Yaşadığınız ilde bulunan Araştırma Hastanesini seçerek gün ve saat tercih etmelisiniz. Aynı zamanda sistem üzerinden istediğiniz doktoru da seçebiliyorsunuz.

182 Randevu Merkezi

Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren randevu merkezi hattı olarak bilinen 182 numaralı hattı ararken yanınıza T.C kimliğinizi bulundurmalısınız. Müşteri temsilcileri ile hangi Araştırma Hastane, gün, saat ve doktor seçeceğinizin bilgisini vermelisiniz. Aynı zamanda randevuya gidemeyecekseniz tekrar 182 randevu merkezini arayarak randevunuzu 1 gün önceden iptal ettirmelisiniz.

182 randevu merkezi ararken yanınızda sadece T.C kimliğiniz olması yeterlidir. Müşteri temsilcisi sizden gerekli bilgileri alarak hızlı bir şekilde randevunuz istediğiniz gün, saat ve doktor için oluşturacaktır. Eğer randevuya gecikirseniz sıra bir başkasına geçer. Bu yüzden randevu saatinizden 15-20 dakika önce hastanede olmalısınız.

Tercih Edeceğiniz Araştırma Hastanesini Arayın!

Hangi Araştırma Hastanesine gidecekseniz web üzerinden Araştırma Hastanesi’ne ait iletişim numaralarına erişim sağlayabilirsiniz. Bu sayede hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz. Örneğin; Ankara’da ikamet eden bir kişi ‘’Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim’’ şeklinde Google üzerinden yazarak iletişim bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir. Bu sayede hızlı bir şekilde istediğiniz bölüm ve hekim için randevu alabilirsiniz. Ancak bazı hastaneler size 182 randevu merkezini aramanızı da söyleyebilir. Yoğunluk nedeni ile randevular geçe verilmektedir.