İnsan sağlığında önemli bir rol oynayan kas hastalıklarında Ankara Şehir Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru hizmetlerini güven içinde alabilirsiniz.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi Ortopedi doktoru sayesinde çok daha kısa sürede yaşanan sağlık sorunları karşısında en uygun tedavi hizmetlerini almanız mümkün olmaktadır. Tıp bilim alanında çok önemli bir yere sahip olan ortopedi doktoru hizmetleri için hiç zaman kaybetmeden hastane ile iletişime geçmek yeterli olacaktır.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü

Ortopedi ve travmatoloji bölümü genel olarak pek çok hastanede bulunmasına rağmen uzman doktor gözetiminde tedavilerin yapılmasına çok önemli olmaktadır. Bu bölümde tıpta yer alan lokomotor sistem olarak bilinen kas ile iskelet sisteminde oluşan tüm hastalıklar ile ilgilenilmektedir. Kas ile iskelet sistemi hastalıklarının tanısı, takibi ve tedavi süreci bu bölümde yapılmaktadır. Bu bölümde hizmet veren uzman doktorlara ortopedist unvanı verilmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanları

Ortopedi ve travmatoloji bölümü hastalıklarının tedavisinde istenilen olumlu etkilerin kısa sürede içinde görülmesi için uzman doktorlara ihtiyaç duyulmaktadır. Ankara Şehir Hastanesi Ortopedi uzmanları ile çok daha hızlı bir şekilde kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tedavileri yapılmaktadır. Uzman doktorlar bu bölüm hastalıkların tedavisinde cerrahi teknikler kullanılarak ya da konservatif tedavi yani ameliyatsız yöntemler ile hizmet vermektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Hizmetleri

Genel olarak ortopedi ve travmatoloji bölümünde yer alan cerrahi teknikler kapalı veya açık ameliyat yöntemleri ile yapılmaktadır. bu bölümde uygulanan tedavi hizmetler ilaç, alçılama, atel ve hareket kısıtlama tedavisinin yanı sıra soğuk uygulamalar, protez uygulamaları ve lazer tedavisi ortopedi cerrahisi hizmetleri olmaktadır. Ayrıca platin ameliyatı, diz kapağı ameliyatı, omuz ameliyatı, köprücük kemiği ameliyatı gibi pek çok ameliyatlar yapılmaktadır.