Ankara Şehir Hastanesi en iyi geriatri doktoru ve uzman kadrosu ile 65 yaş üstü hastalara güvenli sağlık hizmeti vermektedir.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi geriatri doktoru sayesinde sağlık hizmetleri için öncelik taşıyan 65 yaş üstü hastalara gerekli ve kaliteli hizmet sunulmaktadır. Geriatri bölümü, İç Hastalıklar Anabilim Dalı’nın bir yan dalı olarak varlığını sürdürmektedir. Yaşlılık sorunları ve hastalıkları ile ilgilenmenin yanı sıra bu hastalıkları önlemek, 65 yaş üstü bireylerin yaşamlarını kolaylaştırma amacındadırlar. Yaşlanmaya, yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücutta birçok değişiklik meydana gelmektedir. Buna ek olarak yaşlılık ile sahip olunan hastalıklar da artmaktadır. Bu sebeple yaşlı bireylere verilen sağlık hizmetlerinin, tedavi ve teşhislerin özel olarak gerçekleştirilmesi gerekir. Geriatri bölümü, bu amaçla kurulmuş bir bölümdür.

Ankara Şehir Hastanesi geriatri doktorlarının tüm hedefi yaşlı hastaların hayatlarını kolaylaştırmak ve toplumdan uzaklaşmamalarını sağlamaktır. Bu hedef ile hizmetleri titizlikle yürüten geriatri bölümü doktorları yaşlı bireylere özel tanı ve tedavi uygulamaktadır. Geriatri bölümüne başvurmak isteyen 65 yaş üstündeki kişilerin sadece hastalık nedeni ile bu bölüme başvurmaları gerekmez. Anlaşılacağı üzere bu bölüm sadece yaşlı hastaların tedavisi için hizmet vermemekte, yaşlı bireylerin sağlıklarını korumak için de hizmet vermektedir.

Ankara Şehir Hastanesi Geriatri Bölümü Randevu Alma

Öncelikle geriatri bölümünün sadece 65 yaş üstü bireylere sağlık hizmeti ve uzman desteği verdiği bilinmelidir. Pandemi nedeniyle Ankara Şehir Hastanesi’ne direkt başvuru yolu ile randevu alabilmek mümkün değildir. Bu nedenle Ankara Şehir Hastanesi geriatri bölümü randevu alma işlemini gerçekleştirebilmek için sadece Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) kullanılabilmektedir. İnternet aracılığı ile bu sisteme giriş yapılarak randevu ve Ankara Şehir Hastanesi’nin en iyi geriatri doktorundan hizmet alınabilir.