Ankara Şehir Hastanesi en iyi enfeksiyon hastalıkları doktoru ile enfeksiyon hastalıklarının tanı ve tedavileri titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi enfeksiyon hastalıkları doktoru, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde tanı ve tedavi için gerekli tüm işlemleri gerçekleştirerek kaliteli hizmet sunmaktadır. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümü alanında uzman kadrosu ile kuruluşundan beri hizmet vermektedir. Poliklinik hizmetinin yanı sıra yataklı servisi de bulunan Enfeksiyon Hastalıkları bölümü oldukça geniş bir yatan hasta servisine sahiptir. Bölüm bünyesinde menenjit, tifo, üst solunum yolu enfeksiyonları, hepatit, ishal, grip, yumuşak doku enfeksiyonları gibi birçok enfeksiyon hastalığının tanı ve tedavisi gerçekleşmektedir. Parazit, bakteri ve virüslerin sebep olduğu tüm rahatsızlıkların tedavileri gerçekleştirilmektedir. Enfeksiyon hastalıklarının tedavilerine ek olarak aşılama hizmeti de sunulmaktadır.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi klinik mikrobiyoloji doktoru tarafından hastaların sağlık durumu kontrolleri için gerekli olan tüm tetkikler uygulanmaktadır. Enfeksiyon hastalıkları hayati sonuçları bulunan hastalıklardır. Bu sebeple gerekli mikrobiyolojik incelemelerin tanı veya tedavi sürecinde alanında uzmanlar tarafından yürütülmesi ve düzenli takibinin sağlanması oldukça önemlidir.

Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Nerede?

Ankara Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünün güvenilir hizmetinden yararlanmak için öncelikle bir randevu oluşturulmalıdır. Pandemi sebebiyle randevu alma da bazı kısıtlamalar olabilmektedir. Bu bölümden randevu alabilmek için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden yani internet üzerinden işlem gerçekleştirilmelidir. Fakat sistemden randevularını oluşturamayanlar için 182 numaralı hat aranarak da telefon ile randevu alınabilmektedir. Peki, randevu oluşturdunuz, Ankara Şehir Hastanesi enfeksiyon hastalıkları bölümü nerede? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümü Ankara Şehir Hastanesi Nöroloji-Ortopedi Hastanesi’nin B1 katında yer almaktadır.