Hematoloji oldukça önemli bir bölüm olduğundan Ankara Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru ve ekibi titizlikle çalışmaktadır.

Ankara Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru ve tamamen uzmanlardan oluşan kadrosu hematoloji alanında fark yaratacak hizmetler sunmaktadır. Hematoloji kelime anlamı olarak kan bilimi anlamına gelmektedir. Kan ve kemik iliği hastalıklarıyla ilgilenen hematoloji dalı özellikle çocukluk çağında ortaya çıkan kanser türlerinin erken teşhis edilebilmesi adına da oldukça önemli bir daldır. Çocuk hematolojisi; nutrisyonel anemiler, akut lenfoblastik lösemi, akut myeloid lösemi, aplastik anemi, talasemi, hemofili gibi hastalıkların teşhisinde ve ardından tedavisinde görevlidir. Bu sebeple Ankara Şehir hastanesi hematoloji dalı donanımı sebebiyle özellikle hematoloji alanında tercih edilen hastanelerden biridir.

 Ankara Şehir Hastanesi Hematoloji Dalından Randevu Almak

Ankara Şehir Hastanesi yalnızca randevulu hastaların muayene olabildiği bir hastanedir. Bu sebeple muayeneye gitmeden önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu işlemleri internet üzerinden ya da hastane randevu hattı 186’dan yapılmaktadır. Ankara Şehir Hastanesi hematoloji alanında oldukça geliştiği için erken tarihli randevu bulmak bazen zorlayıcı olabilmektedir. Bu sebeple çok acil durumlarda hastanenin web sitesinden ulaşabileceğiniz iletişim numaraları aracılığıyla hastaneyi arayarak bilgi vermeniz ve erken randevu talep etmeniz gerekmektedir. Hematoloji dalı ölümcül hastalıkları da içinde barındırdığından acil durumlarda bazen ayrıcalık tanınabilmektedir. Ankara Şehir Hastanesi hematoloji randevusu almak çocuğunuzda fark etmediğiniz bir hastalığın erken teşhis edilmesini sağlayacaktır. Bu sebeple asla ertelenmemesi gereken bir şeydir. Ankara Şehir Hastanesi’nden aldığınız randevu çerçevesinde randevu saatinizden ortalama 15 dakika önce hastanede bulunmanız gerekmektedir. Ankara Şehir Hastanesi en iyi çocuk hematolojisi doktoru müdahalesi ile büyük olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.