Ankara Şehir hastanesi çocuk bölümü bebeğin ilk doğum anından 18 yaşına ulaşmış tüm çocuk hastalar tedavi olmaktadır. Ankara şehir hastanesi çocuk doktorları ve randevu alma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi  Göğüs Cerrahisi Doktoru İstanbul Başakşehir Çam Ve Sakura Şehir Hastanesi En İyi  Göğüs Cerrahisi Doktoru

Ankara Şehir Hastanesi çocuk doktorları ve randevu alma çok basit olarak iki şekilde gerçekleştirilir. En çok kullanılan ve en hızlı sonuçlanan işlem aslında Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sayfasında ki Merkezi Hekim Randevu Sistemi olan MHRS sistemidir. Yaygın olarak kullanılmasının nedeni ise tüm çocuk hekimlerinin isimlerini ve randevu saatleri ile tarihlerini sizin birebir görmenizdir. Bir diğer randevu alma yöntemi ise yine Sağlık Bakanlığının randevu sistemi olan 182 ALO randevu al çağrı sistemidir.

Ankara Şehir Hastanesinden Online Randevu Alma

Hastanelerde yapılan olan işlemlerin kısa sürede gerçekleşmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan online randevu sistemi hastaların hizmetine sunulmuştur. Ankara Şehir Hastanesinden online randevu almak kimileri için zor olarak görünse de işlemin hem yapılışı hem de sonuçlanması toplam 5 dakika sürmektedir. Sizlere bu her iki işlemi de detaylı bir şekilde izah edeceğiz.

1) Sağlık Bakanlığı’nın çağrı merkezi olarak hizmete sunduğu 182 Alo Randevu sistemidir. Burada canlı olarak sesli hizmet verilmektedir. Bu sesli hizmet işlemi sırasında çocuk hastanın TC numarası talep edilecektir. İşlem sırasında öncelikle çocuk klinik bölümünü ve varsa istediğiniz çocuk hekimin ismini sorulacaktır. Bu sorularda eğer tercih ettiğiniz çocuk hekim yoksa size isimler sunulur sizde bu isimler üzerinden randevu işleminizi oluşturmuş olursunuz.

2) Diğer bir randevu alma işlemi ise online olarak yapılan işlemdir. Buradaki işlemde oldukça basit ve hızlı bir şekilde sonuçlanır. Eğer e-devlet şifreniz varsa Sağlık Bakanlığı’nın MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) resmi web sayfasından randevu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Online olan bu randevu işlemi sizi soracağı sorularla yönlendirerek işleminiz gerçekleştirilecektir.

Ankara Şehir Hastanesi çocuk doktorları ve randevu alma işlemini bu iki işlemden birini yaparak en hızlı şekilde randevunuzu alabilirsiniz.