Adana merkez Seyhan ilçesi Yeşilevler Caddesi'nde, Osman Kozan (52), kardeşi Ömer Kozan (45), kız kardeşi Esma E. (48) ve yeğeni A.K. (6) ile birlikte Tufanbeyli ilçesinden hasta ziyareti için geldiler.

Ziyaret sonrası otomobille ilçeye geri dönerken, Osman Kozan, 01 M 0245 plakalı dolmuşun sürücüsüyle yol verme meselesi yüzünden tartışma yaşadı. Dolmuş sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemedi.

Adana'da Cinayetin Sırrı Çözüldü: Tetikçi Başarısız Olunca Öldürüldü Adana'da Cinayetin Sırrı Çözüldü: Tetikçi Başarısız Olunca Öldürüldü

Önce Çarptı Sonra Saldırdı

Tartışmanın ardından dolmuş şoförü, Osman Kozan'ın kullandığı 63 FG 690 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Dolmuştan inen öfkeli şoför, Osman ve kardeşi Ömer Kozan'a saldırdı.

Dolmuş şoförünün arkadaşları da kavgaya katılınca, ağabey ve kardeş ciddi şekilde darp edildi.

Kafasında Şişe Kırıldı

Osman Kozan'ın kafasında şişe kırılması sonucu bayıldı, Ömer Kozan'ın ise burnu kırıldı.

Çevredeki insanların müdahalesiyle kavga sona erdi ve dolmuş şoförü ile arkadaşları olay yerinden uzaklaştı.

Ağabey ve kardeş, ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Osman Kozan'ın kafasına ve kulağına dikiş atıldı.

Osman Kozan, medya mensuplarına konuşarak, "Bize hakaret ettiler. Sonrasında işletme sahibine doğru saldırdılar. Üzerimize doğru gelince tartışma başladı. Benim başıma şişe ile vurdular. Şişeyle vurulunca bayıldım. Bu konuda şikayetçi olacağız" dedi.

Ömer Kozan, yol verme konusundaki anlaşmazlığın kavgaya dönüştüğünü açıkladı. "Araçtan indirerek bana hakaret ettiler ve saldırdılar. Yanımda kızım, ablam ve ağabeyim vardı. Ailemize saldırdılar. Burnum kırıldı. İlgili makamlara başvuruda bulunduk. Kendilerinden dava açacağız ve şikayetçiyiz" dedi.