Adana Şalvarının Tescillenmesini Davul Zurna İle Kutladılar Adana Şalvarının Tescillenmesini Davul Zurna İle Kutladılar

30 Nisan akşamı Adana'nın Yüreğir ilçesine bağlı Selahattin Eyyübi Mahallesi'nde yaşanan bir olay, market görevlisi olan 44 yaşındaki Serkan K. ile ev hanımı olan 40 yaşındaki Sultan K.'nin çocuklarından biri olan A.K.'nin, evlerinin yanındaki boş arazide oynarken Suriye kökenli H.F.'nin cinsel tacizine maruz kaldığı iddiasıyla ortaya çıktı. Küçük çocuk, annesi tarafından iç çamaşırları dışarı çıkmış halde bulunarak, Suriyeli komşularının oğlunun kendisine dokunduğunu belirtti. Bu durum üzerine Sultan K. ile komşusu arasında bir tartışma yaşandı. Mahalle sakinleri ise olayı duyduktan sonra Suriyeli ailenin evine girerek tepki gösterdi ve eşyalarını sokağa attı. Kalabalık, aile bireylerine yönelik linç girişiminde bulundu ancak bazı kişilerin araya girmesiyle olayın daha fazla büyümesi engellendi.

Polis ekipleri, bir ihbar sonrası olay yerine sevk edildi. Eve varışlarının ardından güvenlik önlemleri aldılar ve aileyi mahalleden uzaklaştırdılar. Anne Sultan K. ile çocuğu A.K., Çocuk İzlem Merkezi'ne götürüldü. Küçük çocuk, bir psikolog eşliğinde yaşadıklarını anlattı. İddialarla ilgili olarak polis ekipleri geniş çaplı bir soruşturma başlattılar.

En Ağır Cezayı Çeksin

Sultan K., Suriyeli çocuğun en ağır cezayı almasını istediğini belirtti. Olayı şöyle anlattı: "Çocuğumla birlikte oynuyorlardı. Birkaç dakika gözümün önünden kayboldu. Onu aradığımda hemen yan taraftaki boş arazide iç çamaşırları dışarıda buldum. Şoke oldum, çocuğum 'Bana kötü şeyler yaptı' dedi. Hemen komşuya gittim. Çığlıklarımı duyunca 'Neden bağırıyorsun?' dediler. Polisi aradım ve olay büyüdü. Mahalle halkı ayağa kalktı. Suriyelileri mahallemizde istemiyoruz. Eşyalarını dışarı attık. Ev sahibi de istemiyor. Çocuğum 3,5-4 yaşında. Karşıdaki çocuk ise 11 yaşında. Şikayetçiyim, çocuğuma psikolojik destek sağlayacağım. Sonuna kadar şikayetçiyim, sınır dışı edilmesini ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."