22 Nisan'da, Adana'nın Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi'nde bulunan bir müstakil evde çalışan Suriye vatandaşı Ahmed el-Melhem (27), öğlen saatlerinde yemek için evine döndü. El-Melhem, iki çocuğunun annesi olan 26 yaşındaki S.Ç.'nin kapıyı geç açmasından şüphelenerek odaları aramaya başladı. Mutfağa girdiğinde, arkadaşı olan 25 yaşındaki Memduh S.'yi tezgahın altında saklanmaya çalışırken buldu.

Arkadaşını Evinde Eşiyle Bastı

El-Melhem, Memduh S.'yi darp ettikten sonra tezgahtan aldığı ekmek bıçağıyla bacak ve kalçasından yaraladı.

Olayın bildirilmesi üzerine polis ve sağlık ekipleri adrese sevk edildi. İlk müdahalesi yapılan Memduh S., ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

"Sürekli telefonla konuşuyorlardı" diyerek, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye görevindeki ekipler, şüpheliyi olay yerinde bıçakla birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Adana’nın Çöplük İsyanı: "Halk Sağlığını Tehdit Ediyor" Adana’nın Çöplük İsyanı: "Halk Sağlığını Tehdit Ediyor"

Memduh S.'nin hastanede tedavi altına alındığı ve hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Şüpheli Ahmed el-Melhem, eşi S.Ç. ve Memduh S.'nin sürekli telefonla konuştuklarını ve ikisini de görüşmemeleri konusunda uyardığını belirtti.

El-Melhem, polis merkezinde verdiği ifadesinde, "Memduh'a eşim ve ailemden uzak durması konusunda uyarıda bulunmuştum. Eve geldiğimde kapıyı açması gecikmişti ve eşim sadece tişört giymişti, iç çamaşırı yoktu. Memduh'u tezgahın altında görünce bir anlık öfkeyle bıçakladım" dedi.

Adli işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen el-Melhem, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu olay, kişisel ilişkilerdeki gerilimlerin nasıl şiddete dönüşebileceğini gösteriyor ve insanların öfke ve dengesizlik anlarında nasıl kontrolsüz davranabileceğini vurguluyor.