Adana'da Doktor Feray Balkan, eski eşi Seçkin Ergü tarafından öldürüldü. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yaşanan bu olay dikkatleri çekti. Feray Balkan'ın Gaziantep'te bulunan Nizip semtine bağlı bir hastanede Başhekim yardımcılığı yaptığı belirlendi. Olayın ardından eski eş Seçkin Ergü, gözaltına alınarak cinayet şüphelisi oldu.

Olay saat 18.30 civarında Merkezi Çukurova semtinin Güzelyalı Mahallesi'nde yaşandı. Gaziantep'in Necip semtinde başhekim yardımcılığı ve acil tıp uzmanı olan Feray Balkan, ziyaret için Adana'da bulunan annesinin evine gitti. Feray Balkan, ortalama bir sene önce boşandığı astsubay olan eski eşi Seçkin Ergü ile kendi annesinin evinin bulunduğu apartman girişinde karşılaşarak tartışmaya başladı. Tartışmaz esnasında Seçkin Ergü, belinde bulunan tabancayı çıkararak eski işi Feray Balkan'a ateş etti.

Vücudunun farklı yerlerinden yaralanan Feray Balkan, kanlar içerisinde yere yığıldı. Eski eş Ergü ise olay yerinden kaçtı. Silah seslerini duyan apartman Sakinleri ihbarda bulunarak olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Feray Balkan'ın olay yerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Doktor Feray Balkan'ı Öldüren Eski Eş Seçkin Ergü Yakalandı

Yaşanan olayın üzerine bölgeye polis ve savcı gelerek inceleme yaptı. Feray Balkan'ın cesedi otopsi için Adana adli tıp kurumunun morguna götürüldü. Şüpheli olan eski eş Seçkin Ergü, Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından olay yerinin yakınında cinayet sırasında kullandığı tabanca ile beraber yakalandı. Gözaltına alınan Ergü'nün Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu sürüyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hayatını kaybeden Feray Balkan için soruşturma sürüyor.